Македонските пливачи со успех и медали се вратија од Лесковац

Денеска во Лесковац на меѓународниот пливачки митинг „Лесковачки победник“ настапија девет клубови од Македонија со 80 пливачи.

Претходно Александар Маленко испрати допис до Српската пливачка федерација во кој бара да не се дозволи настап на нашите пливачи во Лесковац кои доаѓаат од клубовите кои не се регистрирани во неговата федерација.

Но, тоа не спречи голем дел од децата да забележат одлични резултати, се вратат со успех и освојат медали.

Резултатите од сите дисциплини на меѓународниот пливачки митинг можете да ги погледнете ТУКА

Од македонските пливачки клубови, ПК Младост освои два медали, потоа три ПСК Челични – Штип, четири ПК Октопод, шест ПК Бета Шаркс, осум ПК Вардар Скопје, а најмногу медали, 13, ПК Скопје.

Прочитајте и...  Владата ќе им обезбеди минимална плата на сите спортисти

Исто така можете да ја погледнете и целата листа на клубови, освојувачи на вкупно медали на следниот ЛИНК

Прочитај повеќе

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат

Светска шампионка во пливање нема симптоми, но има позитивен тест на коронавирус!

Слободен печат

Уште еден месец без фудбал во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Штербик ја заврши кариерата поради коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус со три опции за Кристијано Роналдо

Слободен печат

Кои се највредните фудбалери тинејџери

Слободен печат

Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Слободен печат

Владата ќе им обезбеди минимална плата на сите спортисти

Слободен печат

Дарко Панчев: Пандемијата ќе ја победиме со дисциплина

Слободен печат