Tag : лесковац

Останатo Спорт

Македонските пливачи со успех и медали се вратија од Лесковац

Слободен печат
Денеска во Лесковац на меѓународниот пливачки митинг „Лесковачки победник“ настапија девет клубови од Македонија со 80 пливачи. Претходно Александар Маленко испрати допис до Српската пливачка...
Останатo Спорт

ДО КОГА ВАКА: Маленко си продолжува со лудоста, трпат македонските пливачи!

Слободен печат
Од претходно знаеме дека правата пливачка федерација е онаа предводена од Александар Филипчев кој се води според Централниот регистар. Филипчев кон крајот на јуни пред...
Забава Магазин

Мислите дека ГОЛЕМИНАТА НЕ Е БИТНА? Видете ја најголемата плескавица на Балканот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вчера во Лесковац е направена најголемата традиционална српска плескавица на Балканот. Лесковачкиот специјалитет тежел 66 килограми. „Подготовката траеше 90 минути, а најтешко беше при вртењето,...
Вести Регион

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ВО ЛЕСКОВАЦ: Жена умрела од само еден убод од стршлен (ФОТО)

Слободен печат
Санела Кадриќ, 38-годишна мајка на малолетно дете, почина откако добила убод од стршлен додека ги собирала алиштата. Трагедијата се случила во петокот околу 14.00 часот,...
Вести Регион

И ТОА ИМА: Градоначалникот на Лесковац го прослави третиот роденден на својот докторат

Слободен печат
Градоначалникот на Лесковац, Горан Цветановиќ, го одбележа 3. роденден на својот докторат, а тоа е објавено и на официјалната страница на Лесковац, во рубриката вести,...
Вести Култура

Карневалски групи од Струмица учествуваа на карневал во Лесковац

Слободен печат
Карневалските групи „Мулен Руж 2″ и Здружение „Струма” со своите маски „Чекор напред” и „Неуништлива вечна љубов” викендов учествуваа на 14-тиот Меѓународен карневал во Лесковац,...