18.8 C
Скопје

Tag : лесковац

Вести Регион Слајдер

Силна експлозија одекна во Лесковац: Граѓаните вознемирени од детонацијата

Слободен печат
Кратко по 16 часот силна експлозија ги вознемири жителите на Лесковац во центарот на градот, а како што е потврдено, станува збор за пожар што...
Хроника

Телото на човек е пронајдено во близина на Лесковац

Безживотното тело на Радован Ранѓеловиќ од селото Стројковце, кое се наоѓа на околу десетина километри од Лесковац, било пронајдено во куќата во која тој живеел...
Хроника

Киднaпирање во Лесковац: Грабнале момче и го ставиле во багажник

Горан Наумовски
Српската полиција во Лесковац, во продолжение на акцијата „Гнев“, уапси тројца осомничени под сомнение дека сториле кривично дело противправно лишување од слобода. Тие се осомничени...
Хроника

Еден загинат во тешка сообраќајка на автопатот Лесковац-Ниш

Горан Наумовски
Шеесет и двегодишниот Д.К. загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи синоќа на автопатот помеѓу Лесковац и Ниш, додека неговиот брат И.К. (58) од...
Регион

Маж од Лесковац осуден на 20 години затвор за четирикратно убиство

Судот во Лесковац го осуди Милош Илиќ (20) на 20 години затвор за четирикратното убиство што го изврши на 10 мај лани. Илиќ е осуден...
Регион

Близу Лесковац пронајдено телото на човек во фаза на распаѓање

Во селото Винарце, во близина на Лесковац, е пронајдено тело на човек стар околу 45 години. Ужасната слика е откриена во родната куќа во која...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Прекинато снимањето на филмот „Беше еднаш во Србија“: Иван Бекјарев е заразен со коронавирус

Слободен Печат
Снимањето на филмот „Беше еднаш во Србија“, кој се снима во Лесковац и неговата околина, беше прекинат на пет дена пред крајот на есенската сезона...
Вести Регион

Ова е Милош кој го изврши четирикратното убиство во Лесковац: Момчето го призна злосторството

Слободен печат
Тешка семејна трагедија се случи вчера во Лесковац, кога Милош И. (22) со секира го уби својот татко Предраг (45), бремената сестра Ана (18), маќеата...
Вести Регион Слајдер

Детали за масакрот во Лесковац: Осомничениот е син на жртвата, бил лекуван психијатарски пациент

Слободен печат
Во центарот на Лесковац денеска околу 14:45 часот се случило четирикратно убиство во кое настрадале еден маж и три жени, односно татко, две ќерки, стари 18...
Вести Регион

Фамилијата од Лесковац убиена со секира? Уапсен роднина кој живеел со семејството

Слободен печат
Во центарот на Лесковац денеска околу 14:45 часот се случило четирикратно убиство во кое настрадале еден маж и три жени, најверојатно татко, две ќерки, стари...