Мајкл Китон повторно во улогата на Бетмен

Актерот го толкуваше Мрачниот витез во филмовите на Тим Бартон од 1989 и 1992 година.

Холивудс Репортер пишува дека Мајкл Китон започнал со преговорите и дека тој би можел повторно да го глуми Бетмен во претстојниот филм „The Flash“ .

Китон претходно го гумеше Бетмен во деведесетите години во филмовите на Тим Бартон. Овој искусен актер е само во преговори за филмот „The Flash“ во кој Езра Милер ќе ја репризира својата улога на Флеш. Меѓутоа, Китон би можел да го глуми Бетмен и во други филмски проекти.

Мајкл Китон и Џек Николсон, Бетмен 1989 година

Милер во улогата на Флеш дебитираше во филмот „Лига на правдата“ во кој Бен Афлек го глуми Бетмен. Со оглед на годините на Китон, едно објаснување е дека дел од неговата работа ќе биде патувањето низ времето.

Прочитајте и...  На копачките напишал „душо“ и го ставил знамето на нејзината земја: Како започна љубовната приказна на Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ (ФОТО)

Повеќе информации за преговорите на Китон се очекуваат во август, пренесува Холивуд Репортерс.

Од друга страна, Роберт Патинсон работи на филмот „The Batman” на режисерот Мет Ривс. Неговата верзија на херојот ќе биде помлада од онаа на Бен Афлек.

Прочитај повеќе

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски