Tag : бетмен

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Мајкл Китон повторно во улогата на Бетмен

Слободен печат
Актерот го толкуваше Мрачниот витез во филмовите на Тим Бартон од 1989 и 1992 година. Холивудс Репортер пишува дека Мајкл Китон започнал со преговорите и...
Вести Свет

Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Слободен печат
Видео-снимка на која може да се забележи како полицијата запленува еден таканаречен „бетмобил“ предизвика многу внимание ширум светот. Во доцните вечерни часови на улиците на...
Вести Македонија

Вистинска атракција: Спајдрмен, Бетмен и Супермен ги израдуваа дечињата на Детска клиника (ГАЛЕРИЈА)

Слободeн печат
Јасин Буши, Оливер Петрески и Саша Цветковски, маскирани во супер хероите Супермен, Спајдермен и Бетмен денеска ги израдуваа децата кои престојуваат на детската клиника во...
Еспресо Шоу биз

Харизматичниот вампир Едвард кој ги маѓепса обожавателките: Стар сум веќе и досаден!

Слободен Печат
Роберт Патинсон (33) се прослави со улогата на вампирот Едвард Кален во филмскиот серијал „Самрак сага“, а за две години ќе го гледаме во римејкот...
Магазин Филм и ТВ

БЕН АФЛЕК ВО ПЕНЗИЈА: Сите останаа шокирани кога видоа кој актер е НОВИОТ БЕТМЕН (ФОТО)

Слободен печат
Роберт Патисон, кој се прослави во улогата на Едвард Кален во серијалот „Самрак“, ќе биде новиот Бетмен, што го потврди и студиото „Ворнер Брос“. Актерот...