1 C
Скопје

Tag : мајкл

Вести Свет

Почина американски доктор кој ја примил вакцината на „Фајзер“ против ковид-19

Слободен печат
По нешто повеќе од две недели откако се вакцинирал со вакцината на „Фајзер“ против ковид-19, почина американскиот доктор Грегори Мајкл, пишува USA Today. Оваа информација...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Скромно – Мајкл Китон тврди дека тој бил најдобриот Бетмен

Слободен печат
Дали и вие се согласувате со неговата изјава? Кој бил најдобриот Бетмен? Мајкл Китон поседува многу доблести, но изгледа дека скромноста не е една од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат
Многу лични предмети од семејството Џексон се ставени на аукција, па така еден од нив е и протезата од таткото на Мајкл Џексон која овие...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат
Џексон за својот живот имал многу желби, но прераната смрт го спречи во остварувањето на истите… Починатиот крал на поп сцената, Мајкл Џексон, имал многу...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Мајкл Китон повторно во улогата на Бетмен

Слободен печат
Актерот го толкуваше Мрачниот витез во филмовите на Тим Бартон од 1989 и 1992 година. Холивудс Репортер пишува дека Мајкл Китон започнал со преговорите и...
Забава Магазин

Кој е и што работи богатото момче на Лејди Гага

Слободен печат
Лејди Гага има важно случување во нејзиниот живот: во љубовна врска е! Во понеделникот попладне, 33-годишната поп-ѕвезда ја објави на Инстаграм информацијата (придружена со фотографија)...
Еспресо Шоу биз

Кетрин Зита Џонс несакајќи му ја пресече ногата на Мајкл Даглас (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Кетрин Зита Џонс на Инстаграм за Божиќ објави семејна фотографија од одморот во Зимбабве. Наместо насмеаните лица на Кетрин и Мајкл Даглас и нивните...
Еспресо Шоу биз

ИМАЛ 500 ЉУБОВНИКА ЗА СЕДУМ ГОДИНИ: Таа била ЕДИНСТВЕНАТА ЖЕНА со која Џорџ Мајкл сакал страстна ноќ (ФОТО)

Слободен печат
Близок пријател на починатиот пејач Џорџ Мајкл откри пикантерии од неговиот приватен живот. Пирс Морган, еден од уредниците на Дејли Мејл, во својата колумна откри...
Еспресо Шоу биз

Станала клон на својот починат брат: Шокантни фотографии од сестрата на Мајкл Џексон (ФОТО)

Слободен печат
Ла Тоја Џексон (63), сестра на починатиот крал на попот Мајкл Џексон по бројните операции стана клон на нејзиниот брат. Ла Тоја беше сликана на...
Еспресо Шоу биз

Смртна казна за убиецот на девојката на Ештон Кучер

Слободен печат
За убиството на Ешлин Еверлин, поранешната девојка на актерот Ештон Кучер, американцеот Мајкл Гарџиоло е осуден на смртна казна. Тој покрај убиството на Ешлин е...