20.8 C
Скопје

Мадона на протестите: „Секогаш на вистинската страна на историјата“ (ВИДЕО)

Американската пејачка Мадона им се придружи на протестите во Лондон под паролата „Животите на црните луѓе е важни“, предизвикани од смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд по бруталното приведување во САД.

Мадона така им се придружи на другите славни личности меѓу кои беа и поранешниот тенисер Борис Бекер и британскиот боксер Ентони Џошуа.

Таа носеше црна маица со натписот „Животите на црните луѓе се важни“ и големи темни очила, со цел да не биде забележлива меѓу демонстратите, пренесува Дејли Мејл.

Обожавателите на Твитер споделија видео и слики од 61-годишната ѕвезда, истакнувајќи дека таа „секогаш е на вистинската страна на историјата“

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар