Tag : страна

Магазин Магазин слајдер Сцена

Мадона на протестите: „Секогаш на вистинската страна на историјата“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската пејачка Мадона им се придружи на протестите во Лондон под паролата „Животите на црните луѓе е важни“, предизвикани од смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд...
Вести Економија

Ангеловска: Платформата Отворени финансии за два месеца има над 203.000 прегледи

Слободен печат
За два месеца платформата Отворени финансии имала 203.605 прегледи од страна на 19 илјади корисници, кои просечно поминувале 7.07 минути, покажуваат податоците на Министерството за...
Вести Економија

„НБСтат” – нов чекор за унапредување на дисеминацијата на статистичките податоци на Народната банка

Слободен печат
Од денес, официјалните статистички податоци кои ги изготвува Народната банка ќе им бидат достапни на корисниците преку новиот статистички веб-портал „НБСтат”. Станува збор за современа статистичка алатка...
Вести Економија

Благ раст на доларот, акциите на Макпетрол и НЛБ бележат пораст

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото има вредност од 61.4933 денари. Британската фунта денес чини 71.4457 денари, швајцарскиот франк е 55.8827 денари, а американскиот...
Колумни

Шпајзот на развиените земји

Тања Кармзова Костиглиола
Дали сево ова е оркестрирано на толку маестрален начин што не сме способни да го перцепираме? Дали стратешки навистина ѝ требаме на ЕУ? И зошто?...
Еспресо Шоу биз

Нежната страна на Алекс Родригез: Емотивно видео за роденденот на Џеј Ло (ВИДЕО)

Слободен печат
Латино дивата Џенифер Лопез вчера го прослави 50-от роденден. Актерката и пејачка доби многу пораки и честитки, а една од најубавите сигурно е онаа која...
MacedonianAlbanian