8 C
Скопје

Личниот доктор виновен за смртта на Марадона?!

Три дена по смртта на Диего Армандо Марадона се појави информација која укажува на голем пропуст на личниот лекар на „Ел Пибе“.

Адвокатот на Марадона, еден ден по неговата смрт соопшти дека брзата помош доцнела, а два дена подоцна откриена е причината за доцнењето.

Адвокатот на Марадона со сериозни обвинувања против брзата помош!

Според аргентинските медиуми кои дојдоа до судските извештаи, личниот доктор на Марадона, Леополд Луке при повикот на брзата помош пропуштил да наведе дека станува збор за легендарниот фудбалер.

Пороците кои го уништија Марадона: Не можеше без кокаин, а пред него клечеа кумовите на мафијата

Дали можете да испратите возило во квартот Сан Андрес. Станува збор за 60-годишен маж кој има проблеми со срцето“, и рекол Луке на итната помош откако најблиските пријатели на Марадона го известиле дека поранешниот фудбалер се наоѓа во критична состојба.

ФОТО: Си замина еден од најголемите на сите времиња: Ова се познати, но и непознати детали од животот на Диего Марадона

Поради ова дел од фановите и медиумите сметаат дека Леополд Луке е еден од главните виновници на смртта на Марадона бидејќи во повикот не навел дека станува збор за славниот фудбалер.

ВИДЕО | И Игор Џамбазов се прости од големиот Марадона: Му ја испеа неговата „La Vida Tombola“

Бившата партнерка на Марадона се расплака пред камерите: Неговото семејство не ми дава да се простам со него

Не сум комунист, туку Фиделист: Марадона почина на ист ден како и на политичарот на кој му се воодушевуваше

ФОТО: Човек да се наежи од насловните страници: Диего е во божји раце

ВИДЕО: Наејмотивната приказна: За да спаси живот на дете, Марадона играше фудбал во кал

Прочитајте и...  ВИДЕО: Роналдо сепак не е најдобар голгетер на светот!?

Поврзани вести

Кралски куп: Димитриевски против Меси, Барди го доби Ваљадолид

Слободен печат

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром непријатно изненаден во Бања Лука!

Слободен печат

Тренерот на Реал, Зинедин Зидан позитивен на ковид-19

Слободен печат

Терасата на Ѓоковиќ е поголема од мојата соба, но тој барем не молчи како Надал!

Слободен печат

Сејдини до Мојсовски: Треба да се срамиме од начинот на кој постапуваат одредени наши институции!

Слободен печат

ФОТО: Што се случува со „црвените“, голманот Дмитровиќ има повеќе голови од Ливерпул!

Слободен печат

Остави Коментар