• буенос аирес

ВИДЕО: Аргентинските фанови бараат „правда“ за Диего Марадона

Аргентинците не мируваат после смртта на Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите во историјата на фудбалската игра. Во Буенос Аирес фановите организираа демонстрации пред Обелиск и бараат правда за нивниот „фудбалски Бог“. Тие се незадоволни што истрагата сè уште не ја расветлила смртта на Марадона. Тие скандираа: „Правда за Марадона“. „Тој не умре, тие го …

ВИДЕО: Аргентинските фанови бараат „правда“ за Диего Марадона Read More »