18 C
Скопје

Tag : Диего Марадона

Спорт Фудбал

Резултати од истрагата за смртта на Марадона: Диего умирал сам, во агонија која траела 12 часа

Слободен печат
Диего Марадона можел сè уште да живее, е заклучокот на стручниот извештај на лекарскиот тим кој го нарача аргентинското обвинителство. Истрагата за смртта на легендарниот...
Спорт Фудбал

Истрагата за смртта на Марадона се ближи кон крајот, лекарите се соочуваат со големи затворски казни

Слободен печат
Истрагата за смртта на легендарниот Диего Армандо Марадона се ближи кон крајот и оди во насока која на обвинетите лекари кои се грижеа за неговото...
Слајдер Спорт Фудбал

Адвокатот тврди дека ја знае вистинската причина за смртта на Марадона

Слободен печат
Легендарниот Ел  Пибе почина на 25. ноември минатата година, а шпекулациите за причините за смртта на Марадона се актуелни и до денешен ден. Морла на...
Спорт Фудбал

Навивачите на Барселона контра Меси: Аргентинецот не е најголемото име кое некогаш играло на „Камп Ноу“

Слободен печат
Лионел Меси без сомнение е светска фудбалска легенда уште сега кога е активен играч, а воедно е и најдобар стрелец во историјата на Барселона, но...
Спорт Фудбал

Ќерките на Марадона сведочеа во обвинителството: Го видовме дека пуши марихуана и пие, а му дадоа и мистериозни таблети

Слободен печат
Поминаа три месеци од смртта на Диего Армандо Марадона (26. номеври), а дури сега полека но сигурно почнуваат да се појавуваат детали од неговиот живот...
Спорт Фудбал

Личниот лекар на Марадона ги фалсификувал потписите на медицинските документи!?

Слободен печат
Смртта на фудбалската легенда Диего Армандо Марадона во ноември минатата година доведе до голема истрага која треба да ги утврди околностите во кои починал славниот...
Спорт Фудбал

Почнаа проблемите за наследниците, Марадона имал милионски долгови?

Слободен печат
Како што пишуваат аргентинските медиуми, легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона имал многу долгови кои ќе мора да ги отплатат неговите наследници. Битката за наследството на...
Спорт Фудбал

Поранешниот француски селектор ја шокира јавноста: Би го донел Марадона, но тој е починат

Слободен печат
Рејмон Доменек пред крајот на минатата година беше назначен за тренер на францускиот прволигаш Ница, а на почетокот од оваа година со една изјава ја...
Спорт Фудбал

Неапол ќе стане музеј на Марадона со споменици, мурали

Слободен печат
Неапол по смртта на легендарниот фудбалер одлучи стадионот „Сан Паоло“ да го преименува во „Диего Армандо Марадона“ во чест на Аргентинецот кој најславните моменти во...
Спорт Фудбал

Шокантни тврдења на поранешниот личен лекар на легендата: Марадона се самоуби

Слободен печат
Диего Армандо Марадона почина на 25. ноември и оттогаш секојдневно се појавуваат разни теории за причините за неговата смрт. Последната теорија ја изнесе Алфредо Кае...