• Диего Марадона

Претставен авион во чест Диего Марадона

Приватен авион посветен на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона денеска беше претставен во Буенос Аирес, во пресрет на патувањето кое ќе заврши на Светското првенство во Катар. Авионот наречен „Танго Д10С“ е авион со 12 седишта и е дизајниран да биде летачки музеј во чест на славниот Аргентинец, кој во ноември 2020 година почина од …

Претставен авион во чест Диего Марадона Read More »