• Аргентина

Лионел Меси: Поради моите години, тешко дека ќе играм и на Светското првенство 2026

Лионел Меси имаше интервју за аргентинскиот весник „Оле“ во кое тој зборуваше за продолжувањето на клупската кариера. Се шпекулира дека можно е капитенот да настапи и на Светското првенство во САД, Мексико и Канада во 2026 година. Играчот на ПСЖ кој моментно има 35 години, се сомнева дека ќе игра и на следниот Мундијал. – …

Лионел Меси: Поради моите години, тешко дека ќе играм и на Светското првенство 2026 Read More »