Ламбе Алабаковски доби уште еден син – Бебето доби прекрасно име (ФОТО)

Фото: Инстаграм

Ламбе Алабаковски по втор пат стана татко, а радосната вест ја сподели на својот Инстаграм профил каде откри дека неговиот син се родил на 23-ти април и ќе го носи името Димитриј.

„ Добре дојде Димитриј! Во оваа светла седмица уште една радост од Бога, ја споделуваме со Вас“, напиша гордиот татко.

Ламбе и сопругата Магдалена веќе го имаат синот Михаил, а ова е нивното второ дете.

Инаку, поп-пејачот Ламбе Алабаковски со сопругата и синчето околу три години живее на Флорида, во САД.

инстаграм