28.8 C
Скопје

Tag : доби

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Доби овации и голема поддршка: Принцот Хари за првпат во јавноста по погребот на принцот Филип

Слободен печат
Принцот Хари (36) вчера одржа импресивен говор на добротворниот концерт за обединување на светот во Лос Анџелес, чија цел е глобалното освестување за важноста од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Среќниот татко се пофали на симпатичен начин: Кралицата Елизабета го доби десеттото правнуче кое доби име по една посебна личност

Слободен печат
Голема причина за прослава во кралското семејство… Зара Тиндал, внуката на кралицата Елизабета Втора и принцот Филип и нејзиниот сопруг Мајк Тиндал станаа родители по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Иако е обвинета дека ги злоставува вработените, Елен Деџенерис доби награда

Слободен печат
И покрај обвиненијата за токсична работна атмосфера и злоставување на работа, водителката Елен Деџенерис ја доби наградата од публиката (People’s Choice Awards), признание во категоријата...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Селин Дион ја доби својата прва филмска улога

Слободен печат
Селин Дион не само што ќе игра во овој филм, туку и нејзината музика ќе биде многу важен дел од заплетот на истиот… Селин Дион...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хоакин Феникс и Руни Марa во тајност станаа родители – Синот ќе го носи името на неговиот починат брат (ВИДЕО)

Слободен печат
Холивудските актери Хоакин Феникс (45) и Руни Мара (35) пред еден месец станале родители на момче на кое му го дадоа името Ривер Феникс, во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерот покажа дека знае и да танцува – Жан Клод Ван Дам доби главна улога како танчер (ВИДЕО)

Слободен печат
Во видеото за новиот сингл „Ultrareve“ на групата AaRON, главната улога ја игра славниот актер Жан-Клод Ван Дам. Овој видеоспот го режирала неговата ќерка Бјанка....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Антонио Бандерас ја доби битката против коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат
Славниот актер Антонио Бандерас неодамна на неговиот 60-ти роденден откри дека е заразен со коронавирус. – Сакам да објавам дека сум присилен да го прославам...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Берни Еклстон го доби првиот син на 90 години: Ни пристигна Ејс…

Слободен печат
Парот се познаваше неколку години претходно пред да се „сплетка“. На почетокот биле само добри пријатели, а нивниот однос, како што тврдат, бил чисто професионален....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

СЈО Е ВЕЌЕ МИНАТО: Јавното обвинителство наследи 171 предмет, „бомбите“ веќе не се докази, туку само индиции

Горан Наумовски
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и официјално веќе не постои. Од денеска стапува на сила новиот Закон за Јавното обвинителство кој беше донесен пред распуштањето на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ламбе Алабаковски доби уште еден син – Бебето доби прекрасно име (ФОТО)

Слободен печат
Ламбе Алабаковски по втор пат стана татко, а радосната вест ја сподели на својот Инстаграм профил каде откри дека неговиот син се родил на 23-ти...