Кулминираа проблемите во семејството Клуни: Амал го исфрлила Џорџ Клуни од домот

Актерот Џорџ Клуни и неговата 16 години помлада сопруга Амал неретко се тема на странските медиуми поради нивниот бурен однос.

За разводот на познатиот пар Џорџ (59) и Амал Клуни (42) се шпекулира во светските медиуми уште од почетокот на мај, а едни од причините за разводот се конфликтите и несогласувањата кои се случувале за време на карантинот.

Амал и Џорџ Клуни / Фото: Инстаграм

Гласините за тоа дека Џорџ не е среќен со својата помлада сопруга станаа почести. Имено, овој познат пар наводно веќе некое време има проблеми во бракот, а се започнало кога тие требало да одлучат каде тригодишните близнаци ќе тргнат во училиште.

Адвокатката сакала животот да го продолжат во Лондон, Велика Британија, а пак холивудскиот актер се гледал себеси со семејството само во Лос Анџелес, Калифорнија.

Локалните медиуми константно шпекулираат дека познатиот пар наскоро би можел да стави точка на бракот поради зачестените несогласувања, а како што сега дознаваат, се чини дека навистина дошол крајот, бидејќи како што велат, Амал го избркала од домот актерот откако тој не ни сакал да ја разгледа идејата за проширување на семејството и уште едно дете.

Прочитајте и...  Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?
Џорџ и Амал Клуни / Profimedia

Брачниот пар неодамна наводно имал голема семејна кавга, по која актерот Клуни веднаш ја напуштил куќата во која моментално живеат и повеќе од еден месец тие не живеат заедно.

Прочитај повеќе

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат

Прво инфаркт, па корона: Дејан Милиќевиќ сега си го „стесни“ желудникот и ослабе 35 килограми! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Одличен рецепт – Печени пиперки со лукче за вашата зимница

Слободен печат

„Глупавата грешка“ која популарниот Хју Грант го смести во затвор во 1995 година

Слободен печат