16 C
Скопје

Tag : семејството

Ви Препорачуваме Жена Живот Магазин Магазин слајдер

„Воопшто не ми падна на памет овие симптоми да ги поврзам со ковид“: Исповед на новинарка на која короната речиси и го уништила семејството

Слободен печат
„Прво што си помислив на тој 24-ти февруари, кога дознав дека сум позитивна на ковид 19, беше…Ех колку би сакала сега да имам дневник“. „Знам...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Камерон Дијаз за напуштањето на глумата: Тоа беше мојата најдобра одлука!

Слободен печат
Камерон Дијаз глумеше во бројни познати филмови, а последната своја улога ја одигра во 2014 година во адаптацијата на мјузиклот „Annie“. Во неодамнешното интервју за...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Излезе трејлерот за последната сезона од реалното шоу на семејството Кардашијан

Слободен печат
Најпопуларното семејство во светот, Кардашијан-Џенер привлече големо внимание на себе благодарение на реалното шоу „Keeping Up With the Kardashians“, кое публиката пред малите екрани можеше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најчудното кралско правило: Кралицата Елизабета на никој во семејството не му го дозволува ова!

Слободен печат
Британското кралско семејство живее со многу привилегии, но и многу правила на однесување… Познато е дека членовите на британското кралско семејство живеат според одредени правила...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ретко го покажува семејството: Ноне покажа од кого ја наследила убавината

А.М
Велешанката Ноне Неделковска која пред неколку години се појави на македонската музичка сцена одамна не се занимава со музика, но изгледа дека ужива во својата...
Хроника

Ограбен покојник во скопски ковид-центар, семејството на починатиот е во шок

Горан Наумовски
Паричник украден од покојник во Ковид-центар, вакво обвинување доаѓа социјалната мрежа Фејсбук од профилот Оливера С. Оле. Таа тврди дека нејзиниот сега веќе починат татко бил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Џони Деп штотуку го изгуби „случајот на векот“! Тој е насилникот во семејството, следи битка од 150.000.000 долари

Слободен печат
Американскиот актер Џони Деп (57) го изгуби „случајот на векот“, како што го нарекува „Дејли мејл“, кој ја пренесе пресудата која беше донесена. Морничави пораки...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кулминираа проблемите во семејството Клуни: Амал го исфрлила Џорџ Клуни од домот

Слободен печат
За разводот на познатиот пар Џорџ (59) и Амал Клуни (42) се шпекулира во светските медиуми уште од почетокот на мај, а едни од причините...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Роби Вилијамс го фатило паника па побегнал со семејството на планина во Швајцарија

Слободен печат
Поп-пејачот Роби Вилијамс ја поминува пандемијата на планина во Швајцарија. Тој ова го откри во видеоразговор со Стив Рајт за Би-би-си радио 2. – Е...
Вести Македонија Слајдер

Семејството ја пронајде Драгана Бошковска со помош на граѓаните

Мирослава Бурнс
Семејството на 27 годишната Драгана Бошковска од Скопје, штотуку ја пронашло во обложувалница во скопската населба Кисела Вода. За девојката имаше апел за помош да...