• семејството

Семејството на првата дама на Парагвај е исчезнато во урнатата зграда во Мајами

Сестрата на првата дама на Парагвај, Силвана Лопез Мореер, престојувала со сопругот и трите деца во стан на 10-тиот кат на облакодерот што се урна во два часот по полноќ во Сурфсајд, Флорида. Парагвајското Министерство за надворешни работи објави дека не е познато каде се шестмината Парагвајци кои биле во облакодерот што се срушил. Роузи …

Семејството на првата дама на Парагвај е исчезнато во урнатата зграда во Мајами Read More »