16 C
Скопје

Tag : проблемите

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака говореше Шон Конери: „Постои една важна разлика помеѓу мене и Бонд. Тој знае како да ги реши проблемите!“

Слободен печат
Шон Конери за повеќето од нас е едниот и единствен Бонд, Џејмс Бонс… Беше 2003 година кога легендарниот Шон Конери одлучи да оди во пензија,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Не се чувствувам добро, хемотерапијата е премногу силна“: Марина Туцаковиќ проговори за проблемите со кои се соочува

Слободен печат
Србинката Марина Туцаковиќ (67) текстописец, води битка со ракот, за кој во неколку наврати искрено проговори во медиумите. Познатата балканска хитмејкерка искрено раскажа за својата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кулминираа проблемите во семејството Клуни: Амал го исфрлила Џорџ Клуни од домот

Слободен печат
За разводот на познатиот пар Џорџ (59) и Амал Клуни (42) се шпекулира во светските медиуми уште од почетокот на мај, а едни од причините...
Здравје Магазин Магазин слајдер

НОСЕТЕ ГИ БЕЗГРИЖНО! Еве како да ги спречите проблемите со кожата на лицето поради носењето маска на високи температури

Слободен печат
Вашата кожа на лицето може да остане здрава дури и ако носите заштитна маска на високи температури. Заштитните маски сега се наше секојдневие и нешто...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Слободен печат
Ален Исламовиќ станува политичар, а причина за тоа се проблемите со мигрантите, кои според него го уништиле неговиот роден град Бихаќ. Пејачот одлучил да му...
Здравје Магазин

Овие намирници ќе ви помогнат да ги решите проблемите со хормоните

Слободен печат
Нивото на женските полови хормони, естроген и прогесторенот, варира во различни фази од животот, а со стареењето нивното производство се намалува. До пореметување на нивното...
Еспресо Шоу биз

ВИСТИНСКАТА ЉУБОВ ОПСТАНУВА И ПОКРАЈ ПРОБЛЕМИТЕ! Заедно ги пребродија најтешките животни моменти! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Кетрин Зита Џонс (49) и актерот Мајкл Даглас (74) оваа година прославија 19 години брак. Познатиот актерски пар ги запозна нивниот колега Дени де...
Здравје Магазин

Целерот може да ви помогне да ја намалите нервозата, еве како…

Слободен печат
Тајната се крие во богатството од магнезиум, калиум и калциум со кои оваа билка располага, што влијае на ублажувањето на напнатоста, елиминирање на долготрајниот стрес...
Еспресо Шоу биз

Вака се решаваат проблемите со комшиите, кога имате пари!

Слободен печат
Пејачот Ед Ширан (28) потрошил нешто повеќе од 4 милиони евра со цел неговите комшии да престанат да се жалат на бучавата која доаѓа од...
Здравје Магазин

Овие јатки се најголемите чувари на вашето срце

Слободен печат
Намалете го ризикот од срцеви заболувања со консумирање на јаткасти плодови… Со цел да ги избегнете овие проблеми кои можат да ве чинат живот, би...