9 C
Скопје

Конечно добри вести од британското кралско семејство – Ново кралско бебе пристигнува во 2021 година! (ФОТО)

Принцезата Евгенија и Џек Бриксбенк го очекуваат своето прво дете, кое на свет би требало да пристигне во 2021 година.

И Бекингемската палата потврди дека британската принцезата Евгенија и нејзиниот сопруг Џен Бруксбенк го очекуваат своето прво дете.

Фото: Профимедиа

Парот се венчаше во октомври 2018 година, а приновата би требало да пристигне на почетокот на 2021 година, а веста на Инстаграм ја потврди 30-годишната Евгенија.

„Џек и јас сме многу возбудени за почетокот на 2021 година“, напиша принцезата покрај фотографијата на која во рацете тие држат детски обувки во облик на мече.

Фото: Инстаграм

Нивното дете ќе биде и првото внуче на нејзините родители Ендру и Сара Фергусон и деветто правнуче на кралицата Елизабета и принцот Филип.

Прочитајте и...  Џенифер Анистон вели дека приказните дека посвојува дете се чиста измислица
Фото: Инстаграм

Сестрата на принцезата Евгенија е принцезата Беатрис од Јорк која неодамна се омажи за тајкунот Едуардо Мапели Моци, при што на венчавката ја носеше венчаницата од кралицата Елизабета.

„Нејзиното кралско височество принцезата Евгенија и господинот Џек Бруксбенк со задоволство објавуваат дека на почетокот на 2021 година ќе станат родители. Војводата и војвотката од Јорк, госпоѓата и господинот Бруксбенк, Кралицата и војводата од Единбург се воодушевени од оваа вест“, пишува во службената кралска објава.

Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

Остави Коментар