6 C
Скопје

Коки му напиша писмо на Дуле: Сите прашуваат за тебе, не те заборавиле!

Вчера навршија точно седум години откако почина Душан Љубисављевиќ- Дуле, пејачот на познатото дуо „Дуле и Коки“. На 23 септември 2013 година, луѓето беа во шок кога медиумите објавија дека почина еден од дуото – виолина и гитара.

Дуле иако скромен, успешно се проби на сцената на која заедно со својот колега како дуо опстојуваа долги години, па за нив слободно може да се каже дека ги сакаа и колегите и пријателите и народот. Ако популарноста се мери според посетеноста на настапите на Дуле и Коки, тој беше ѕвезда, но остана скромното момче од Штип, неговиот град, во кој заедно со Коки на „Макфест“ во 1996, победија со песната „Виолина и гитара.“

Прочитајте и...  Боби Браун за врската со Витни: Прекумерно се дрогиравме и опивавме

Виолинистот Никола Јанков- Коки на својот Фејсбук профил му посвети писмо лично на Дуле, му порача дека не е заборавен и дека и денес додека свири очекува Дуле од некаде да се појави. Во писмото му прераскажа неколку лични нешта, а на крајот му вети дека сепак ова нема да биде последното писмо и дека наскоро ќе му пише пак.

Прочитајте го писмото во целост…

Se vrakam od svirka, od Strumica brat, pa mi se svrte u glavata, i vikam da ti napisam uste edno pismo..ama ova ke bide…

Publiée par Koki Jankov sur Jeudi 24 septembre 2020

Поврзани вести

Нови 824 случаи на ковид -19, починаа 31 пациент, најмладиот има 38 години

Слободен печат

Пејачот Даниел Кајмакоски ја пријави екс сопругата во полиција, му ставила дрога во кафето па завршил во болница

Русија протера украински конзул обвинет за прибирање доверливи информации

Слободен печат

Кралското семејство достоинствено го испраќа принцот Филип до неговото вечно почивалиште: Сите погледни насочени кон браќата Вилијам и Хари

Слободен Печат

ВИДЕО | Мајка стана вирален хит на „ТикТок“: Откако нејзиниот син одбивал да си ја среди собата, му ги фрлила сите играчки во ѓубре

Слободен Печат

ССМ до пратениците: Не дозволувајте подадената рака од работникот денес, да стане стисната тупаница утре!

Слободен печат

Остави Коментар