Tag : душан

Вести Ви Препорачуваме Регион

Се ожени српскиот принц Душан Караѓорѓевиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Српскиот принц Душан Караѓорѓевиќ и принцезата Валерија Демузо го кажаа судбоносното „да“ пред членовите на кралското семејство Караѓорѓевиќ но и пред пријатели од странство и...
Вести Македонија

Почина Душан Туџаров, генералниот директор на „Реплек“

Слободен печат
Вчера во Скопје почина генералниот директор и претстедател на Управен одбор на „Реплек“, Душан Туџаров. Според информациите,погребот ќе биде извршен в четврток, а посмртните останки...