Се ожени српскиот принц Душан Караѓорѓевиќ (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеРегион

Се ожени српскиот принц Душан Караѓорѓевиќ (ВИДЕО)

Српскиот принц Душан Караѓорѓевиќ и принцезата Валерија Демузо го кажаа судбоносното „да“ пред членовите на кралското семејство Караѓорѓевиќ но и пред пријатели од странство и Србија.

Српскиот принц Душан Караѓорѓевиќ и принцезата Валерија Демузо го кажаа судбоносното „да“ пред членовите на кралското семејство Караѓорѓевиќ но и пред пријатели од странство и Србија.

Молитвите на венчавката беа кажувани на српски и на англиски јазик.

Душан е најмалиот син на Александар и неговата втора сопруга Барбара од Лихтенштајн. Тој е роден во Сент Гален во Швајцарија но израснал во Париз каде неговите родители се преселиле кога бил мал.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close