9 C
Скопје

Се ожени српскиот принц Душан Караѓорѓевиќ (ВИДЕО)

Српскиот принц Душан Караѓорѓевиќ и принцезата Валерија Демузо го кажаа судбоносното „да“ пред членовите на кралското семејство Караѓорѓевиќ но и пред пријатели од странство и Србија.

Молитвите на венчавката беа кажувани на српски и на англиски јазик.

Душан е најмалиот син на Александар и неговата втора сопруга Барбара од Лихтенштајн. Тој е роден во Сент Гален во Швајцарија но израснал во Париз каде неговите родители се преселиле кога бил мал.

Прочитајте и...  Законот донесен, статистичарите на „готовс“

Поврзани вести

Колхицинот се вклучува во протоколот за третман на ковид-19 во Грција

Слободен печат

Италија ќе преземе правни мерки против Фајзер и АстраЗенека поради доцнење во испораката на вакцини

Слободен печат

Белгија ќе добие 650.000 дози вакцини од АстраЗенека, наместо договорените 1,5 милиони

Слободен печат

Британскиот вид на коронавирусот откриен и во Словенија, заразен маж од Косово

Слободен печат

Франција веројатно ќе мора да влезе во трет карантин

Слободен печат

Египет денеска почна со вакцинација против коронавирус со кинеската вакцина на Синофарм

Слободен печат

Остави Коментар