Кираџиева и Поп Арсова „сребрени“ на Балканијадата во Белград - Слободен печат

Кираџиева и Поп Арсова „сребрени“ на Балканијадата во Белград

На Балканското првенство во маратон кое се одржа денеска во Белград (Србија) во екипна категорија македонскиот женски тим во состав – Адријана Поп Арсова и Весна Кираџиева го освоија второто место.

Во категоријата жени поединечно Поп Арсова се пласираше на третата позиција освојувајќи бронзен медал, додека Кираџиева се најде на седмото место.

Во машка категорија Марјан Бонев го освои 10 место.

Во рамките на 1. „SERBIA MARATHON“ овој викенд Атлетската федерација на Македонија учествуваше со тројца атлетичари, предводена нашата репрезентација од секретарот Јованче Јанковски.

Ова е уште еден успех од балканските натпреварувања, претходно на Балканското првенство во крос кантри во беране (Црна Гора) во категоријата под 23 години (млади сениори), атлетичарот Дарио Ивановски беше третопласиран.

Прочитајте и...  Коби и Ванеса Брајант - детската љубов која ги издржа сите предизвици, а заврши трагично

Прочитај повеќе

„Засекогаш Коби“: Бура од емоции на „Сан Сиро“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Бруно Фернандеш доаѓа во Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Димитријевиќ блеска во Еврокупот, асистира без гледање! (ВИДЕО)

Слободен печат

И Италијанците се чудат, каде си Несторовски?

Слободен печат

Солскјер потврди: Алексис се враќа во Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

four × two =

Прочитај повеќе

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат