12 C
Скопје

Tag : маратон

Магазин Магазин слајдер Сцена

Маратонците ќе трчаат во чест на Тоше Проески

Слободен печат
И оваа година во спомен на Тоше Проески, кој трагично загина на 16 октомври 2007 година, ќе трчаат десет маратонци кои ќе пристигнат во Крушево...
Останатo Спорт

Најдобрата српска маратонка заврши во бесознание на трката во Софија, беше намерно турната од натпреварувач (ВИДЕО)

Слободен печат
Легендата на српската атлетика Оливера Јевтиќ нема по добро да го памети настапот на трката во Софија поради натпреварувач кој ја повреди. на самиот старт...
Вести Скопје

Овие улици ќе бидат затворени в недела за „Виз ер Скопски маратон 2020″

Слободен печат
На 4 октомври  ќе се одржи „Виз ер Скопскиот маратон 2020″, со  почеток во 8:30 часот од платото пред Спортскиот центар „Борис Трајковски” каде што...
Вести Скопје

Измени во возниот ред на ЈСП- учесниците на скопски маратон имаат бесплатен превоз в недела

Слободен печат
ЈСП информира дека во недела (4.10.2020 година), поради одржување на манифестацијата „Скопски Маратон 2020“ во периодот од 7 до 14 часот, одредени линии ќе сообраќаат...
Останатo Слајдер Спорт

ИНТЕРВЈУ Поп Ацев: Имаме таленти за врвни резултати

Благоја Георгиевски
Светскиот првак во ултрамаратон Евгениј Поп Ацев пливаше минатиот викенд во Охрид на трка од Македонскиот куп во далечинско пливање, на патека од 2,5 километри....
Останатo Спорт

Македонски куп: Триумфи на Поп Ацев и Петровска на втората трка во Охрид

Слободен печат
Во неделата (16 август) во Охрид се одржа втората трка од Македонскиот куп во далечинско пливање, технички организатор на маратонот беше Пливачкиот клуб Делфин од...
Останатo Слајдер Спорт

Карајованова, Анастасовска и Силјановска победници на детскиот маратон во Охрид

Слободен печат
Како што и се најавуваше денеска во Охрид на Свети Наум се одржа втората трка од Македонскиот куп во далечинско пливање. Дел од овој настан...
Останатo Спорт

Маратон во Охрид како дел од Македонскиот куп во далечинско пливање

Слободен печат
Националната пливачка федерација на РСМ на 16 август (недела) во Охрид ќе организира пливачки маратон. Маратонот е дел од Македонскиот куп во далечинско пливање кој...
Останатo Спорт

После Берлин и Њујорк, откажан маратонот и во Париз!

Слободен печат
Маратонот во францускиот главен град, кој беше планиран да се одржи на 15 ноември, истиот нема да се организира поради коронавирусот. Еден од најголемите светски...
Останатo Спорт

Поп Ацев сепак не пливаше на маратонот „Тоше Проески“

Благоја Георгиевски
Евгениј Поп Ацев сепак не стигна да се појави на стартот на матаронот „Тоше Проески“ што беше закажан да се одржи денеска во Крушевското Езеро,...