9 C
Скопје

Кејт Мидлтон е најскромна во кралството – Британската војвотка осум години носи еден ист фустан! (ФОТО)

Војвотката од Кембриџ по којзнае кој пат е сликана во својот син омилен фустан од дизајнерката Стела Мекартни.

profimedia

Имено, Кејт Мидлтон, се појавила на јавен настан – локалниот натпревар за фотографии, а и во оваа прилика на себе го имала омиленото парче облека од својот гардеробер – миди син фустан, во кој имавме прилика да ја видиме безброј пати досега.

profimedia

Кејт за прв пат во јавноста го носеше овој фустан во јули 2012 година во посета на Националната галерија, а потоа повторно во август истата година, на еден од натпреварите на Вимблдон.

profimedia

Војвоткта потоа во истиот фустан се појави и во 2014 година на Коменвелт игрите во Глазгов и повторно во 2016 година кога беше сликана со синот Џорџ и сопругот Вилијам.

Прочитајте и...  8 предности на самотијата: Еве кога треба да останете сами со себе и своите мисли!
profimedia

Омилениот фустан на британската војвотка, кој чини 685 фунти, очигледно е парче обелека кое таа навистина го обожава, со оглед на тоа дека таа во него редовно се појавува во јавноста веќе полни осум години, што е навистина чудно за јавна личност, особено за член на кралското семејство.

 

Поврзани вести

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

Остави Коментар