16 C
Скопје

Tag : ист

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Имате ист хороскопски знак со вашиот партнер? Еве што треба да знаете…

Слободен печат
Некои знаци се навистина компатибилни, а некои воопшто не се поднесуваат. Ова не значи дека врските помеѓу овие луѓе се осудени на пропаст, туку ако...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон е најскромна во кралството – Британската војвотка осум години носи еден ист фустан! (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ по којзнае кој пат е сликана во својот син омилен фустан од дизајнерката Стела Мекартни. Имено, Кејт Мидлтон, се појавила на јавен...
Магазин Магазин слајдер Храна

Во домашни услови добила ист производ како од Мекдоналдс (ВИДЕО)

Слободен печат
Интернет публиката целосно збудале по овој начин на подготовка… Постојат многу начини за подготвување на поширани јајца, но само еден води до вкусот на оние...
Забава Магазин

Ист како Фреди: Шпанец во ритамот на Квин ја чистеше терасата и ги забавуваше соседите (ВИДЕО)

Слободен печат
Дури и во морето од негативни вести и тешката ситуација поради пандемијата на коронавирусот, еден маж од Шпанија ги насмеа своите соседи со одличниот перформанс...
Еспресо Шоу биз

НЕ САКАА НИТУ ДА СЕ ПОГЛЕДНАТ: Принцовите Вилијам и Хари КОНЕЧНО на исто место, Кејт и Меган одалечени со метри (ФОТО)

Слободен печат
Откако светските медиуми неколку недели пишуваа за лошиот однос на Кејт Мидлтон и Меган Маркл, тие не се ни потрудија да ја сокријат непријатноста меѓу...
Еспресо Мода

Облече ист фустан како минатата година: Меланија повторно заблеска во креацијата од Prada (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка е позната по својот беспрекорен стил на облекување, но не е новост да облече исто парче облека. Меланија Трамп на дружењето...
Еспресо Шоу биз

Родени на ист ден: Овој актер веројатно ќе му биде кум на малиот принц (ФОТО)

Слободен печат
Шпекулациите веќе почнаа… кој ќе му биде кум на малиот принц? Само што британскиот принц Хари и Меган Маркл го добија првото дете, британските медиуми...