НЕ САКАА НИТУ ДА СЕ ПОГЛЕДНАТ: Принцовите Вилијам и Хари КОНЕЧНО на исто место, Кејт и Меган одалечени со метри (ФОТО)

Откако светските медиуми неколку недели пишуваа за лошиот однос на Кејт Мидлтон и Меган Маркл, тие не се ни потрудија да ја сокријат непријатноста меѓу нив.

И покрај тензиите меѓу принцот Вилијам и принцот Хари, браќата чекореа еден покрај друг на одбележувањето на Денот на сеќавањето, кој секоја година се празнува во знак на сеќавање на настраданите во Првата светска војна.

профимедиа

На споменатото случување можевме да ги видиме и војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и војвотката од Сасекс Меган Маркл, кои одлучија да бидат одалечени неколку метри и во ниту еден момент не се фотографирани ниту видени заедно, што претходно не беше случај кога тие се појавуваа фамилијарно.

профимедиа

Кејт Мидлтон седеше на балконот на Канцеларијата за странски работи и Комонвелт во друштво на кралицата Елизабета II и Камила, сопругата на принцот Чарлс, додека Меган беше на друг балкон со (според хиерархијата нешто пониско рангирани членови на кралското семејство), Софи, сопругата на кралскиот син Едвард и грофицата Весекс и Тим Лоренс, тетинот на Хари.

Прочитајте и...  Свежа кожа - ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути
профимедиа

Кејт носеше капут со потписот на Александар Меквин кој се истакнува со војниот стил, додека Меган се појави во црн капут со појас и црн фустан.

профимедиа
профимедиа

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат