Во домашни услови добила ист производ како од Мекдоналдс (ВИДЕО)

принтскрин

Интернет публиката целосно збудале по овој начин на подготовка…

Постојат многу начини за подготвување на поширани јајца, но само еден води до вкусот на оние од ресторанот Мекдоналдс. А бидејќи кај нас нема Мекдоналдс ова е одличен начин да ги пробате во домашни услови.

Оваа девојка реши да ја открие тајната, па така таа скрши две јајца во пластичен сад со малку вода, ги посоли и забибери, а потоа ги стави во микробранова печака, така што тајмерот го намести на две минути.

Оваа техника го освои интернетот биејќи сите кои ја пробале се сложија дека овој најчин за подготовка е наједноставиот и највкусниот, а истовремено е идентичен и на оној од Мекдоналдс.

Пробајте и уверете се…

@sriza_jr♬ Savage – Megan Thee Stallion

Видео на денот