6 C
Скопје

Tag : услови

Вести Економија

НБ: Макроекономските параметри поволни и без поголеми отстапувања во однос на очекувањата

Слободен печат
 Движењата кај основните макроекономските параметри се поволни и без поголеми отстапувања во однос на очекувањата кога се уште постојат неизвесност и ризици од пандемијата предизвикана...
Вести Македонија

АМСМ: Сообраќајот умерен и по претежно суви коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено и по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Слајдер

Досега се самопопишале 51.934 лица: Теренскиот попис на отворено или пред врата на домовите каде што има услови

Слободен печат
Доколку постојат услови, треба да се користи секоја можност за попишување во двор, на тераса, веранда, со задолжително носење на заштитна маска (КН95) и растојание...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Сообраќајот низ патиштата се одвива непречено и по суви колозови

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по претежно суви коловози. Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Сообраќајот се одвива непречено и по суви коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по суви коловози. Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Коловозите се суви, но прилагодете ја брзината, возете внимателно и почитувајте ја сообраќајната сигнализација

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по суви коловози. Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна...
Вести Македонија

ЈП „Македонија пат“: Сообраќајот се одвива по претежно суви коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по претежно суви коловози, информира ЈП „Македонија пат“. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената...
Вести Регион Слајдер

Додик ги одбива условите за влез на БиХ во ЕУ: Три од нив се неприфатливи

Слободен печат
Српскиот член и претседавач на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик најави дека Босна и Херцеговина нема напредок кон статусот кандидаат за членство за...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Сообраќајот по претежно суви коловози, наместа е можна појава на голомразица

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Поради ниските температури, наместа е можна појава на голомразица. Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Бидете внимателни, можна е појава на голомразица

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по, наместа, влажни коловози, а наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенции на...