1 C
Скопје

Tag : услови

Вести Македонија

АМСМ апелира на внимателно возење: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и засеци е можна појава на поситни одрони,...
Вести Економија

Милиони корисници го напуштија Ватсап поради новите услови за користење

Слободен печат
Милиони корисници на Ватсап (WhatsApp), поради многу слабо објаснето ажурирање на условите за користење, ја напуштија платформата и се префрлија на алтернативи како што се...
Вести Македонија Слајдер

Отворете очи зад воланот: Сообраќајот по наместа влажни коловози, можна е појава на голомразица

Слободен печат
Сообраќајот на патишта низ државата се одвива по наместа влажни коловози. Поради ниските температури наместа е можна појава на голомразица, информираат утрово од АМСМ. На...
Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Возете внимателно, снег провејува на Попова Шапка и на „Стража“

Слободен печат
Сообраќајот на патиштата се одвива по, на места, влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка и на планинскиот превој „Стража“. Поради ниските температури на...
Вести Македонија

Активирани се топовите за вештачки снег: Пониква е подготвена за дочек на скијачите

Слободен печат
Спортско-рекреативниот центар Пониква е подготвен за дочек на гостите и скијачите за претстојниот викенд, а во функција се ставени и топовите за вештачки снег. Покрај...
Вести Македонија

АМСМ: Забрана за товарни возила на крак Маврово – Дебар, во прекин е сообраќајот на патот Кочани – Македонска Каменица

Слободен печат
Поради снежни врнежи е воведена забрана за движење на товарни моторни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, соопшти АМСМ. Според информација од ЈП...
Вести Македонија

„Македонија пат“: Магла на патните правци Маврови Анови – Бунец и Тетово – Лисец, видливоста до 20 метри

Слободен печат
Намалена видливост поради магла има на патниот правец Маврови Анови – Бунец и на патот Тетово – Лисец. Од јавното претпријатие „Македонија пат” информираат дека...
Вести Македонија

Коловозите се влажни, возете внимателно: Магла на Стража и на патниот правец Гајре – Попова Шапка

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, но непречено. Поради појава на магла, видливоста на патниот правец Гајре – на Попова Шапка и...
Вести Македонија

АМСМ: Сообраќајот се одвива непречено и по влажни коловози

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација...
Вести Македонија

Маричиќ: Ќе воспоставиме ред во затворите и ќе ги подобриме условите

Слободен печат
Министерот за правда, Бојан Маричиќ оствари средба со висока делегација предводена од претседателот на Европскиот комитет за заштита од тортура и нечовечко или понижувачко постапување...