• Домашни

Засладете се ова попладне: За љубителите на домашни слатки – Ќунефе!

Доколку уживате во домашните и традиционални рецепти, за ова попладне имаме совршен предлог за вас, направете си превкусно ќунефе… СОСТОЈКИ: -100 г шеќер – 1 ванилин шеќер – 150 мл вода – 100 г кадаиф – 200 г моцарела – 50 г стопен путер – малку путер за премачкување – фстаци ПОДГОТОВКА: Подгответе го шербетот …

Засладете се ова попладне: За љубителите на домашни слатки – Ќунефе! Read More »