7 C
Скопје

Како вереничкиот прстен кој беше наменет за Меган Маркл се најде на раката на Кејт Мидлтон?

Приказната најдобро сведочи за несебичноста на принцот Хари…

Кејт Мидлтон на кралското семејство му се придружи откако се омажи за принцот Вилијам во 2011 година. Седум години подоцна Меган Маркл и принцот Хари го изговорија судбоносното „да“ во замокот Виндзор.

Меѓутоа, на малкумина им е позната приказната за тоа како вереничкиот прстен на Кејт Мидлтон, вреден 300.000 фунти всушност требало да и припадне на Меган Маркл.

профимедиа

Кога Вилијам ја запроси Кејт, го направи тоа со прекрасен син сафир кој некогаш и припаѓаше на принцезата Дијана.

Принцот Чарлс го купи овој прстен за 28.000 фунти кога ја запороси принцезата Дијана во 1981 година, а оттогаш неговата вредност скокна за дури 10 пати.

профимедиа

Откако принцот Вилијам ја запроси, Кејт речиси 10 години никогаш не го симнува овој прстен, а иако неговата приказна се поврзува за војвотката од Кембриџ, вистина е дека тој всушност бил наменет за Меган Маркл.

Прочитајте и...  На денешен ден - 14 април

Имено, во документарецот од 2017 година се наведува дека Вилијам и Хари по смртта на мајка си, го поделиле нејзиниот накит меѓу себе.

Така принцот Вилијам го избрал Картиер часовникот, а принцот Хари токму овој прстен.

Меѓутоа, кога Вилијам сакал да ја запроси Кејт, принцот Хари му го понудил прстенот.

профимедиа

– Зарем не би било прекрасно да ја запросиш со прстенот од мама? Така тој прстен еден ден ќе се наоѓа на тронот на Англија, му кажал тогаш Хари.

Пол Бурел, поранешниот батлер во Кенсингтонската палата вели дека тоа бил најнесебичниот чин кој покажал колку принцот Хари наликува на својата мајка.

Да го задржел, денес овој прстен дефинитивно би го носела Меган Маркл.

Прочитајте и...  Доаѓа новиот трилер „Hitman's Wife Bodyguard“ со Рајан Рејнолдс, Селма Хајек и Семјуел Л. Џексон

Поврзани вести

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

Остави Коментар