7 C
Скопје

Јонче и Алекс од Охрид станаа вистински хит на социјалните медиуми (ВИДЕО)

Уште еден доказ дека најдобриот пријател на човекот… е кучето!

Охриѓанецот Јонче Спироски и неговото 5 годишно куче Алекс живеат во вистинска слога.

Но колку паметно може да биде најдобриот пријател на човекот? Да речеме, толку паметно, што Јонче не мора воопшто да ја напушти куќата во Драслајца додека е во изолација, откако се вратил од Романија.

Охриѓанецот ги одбројува деновите во изолација со видео на денот, а потоа ги споделува на неговиот фесјбук-профил.

Погледнете зошто овие видеа станаа хит на социјалните медиуми:

Изолација втор ден: Алекс му асистира на Јонче при ручекот

Изолација трет ден: Јонче и Алекс ја пронајдоа ракијата, сега се е во ред

Изолација четврти ден: Алекс се враќа со полно ќесе производи од продавница, како би го спречил Јонче да излезе од самоизолација

Прочитајте и...  Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Изолација петти ден: Алекс му асистира на Јонче околу хигиената

Изолација шести ден: Алекс распознава многу предмети, и енергично му ги носи на Јонче

Изолација седми ден: Алекс му помага на Јонче да го загреат домот

Изолација осми ден: Алекс и Јонче прават ручек

Поврзани вести

Гани: Авганистанските сили се способни да ја бранат земјата по заминувањето на американските трупи

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

МЗ: Пациентот кој почина и имаше 25 години имал хронично заболување и се лекувал во „Систина“

Слободен печат

ВИДЕО | Ракетен напад на аеродромот во Ирак: Експлозија во близина на американската база

Слободен печат

Министерство за економија ќе побара Владата да ја раскине концесијата за песок во Долно Коњари

Југослава Дуковска

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

СП.

Остави Коментар