Tag : изолација

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана Дапчевиќ ни откри што прави во изолација: Чистам, гледам филмови и јадам многу лук и кромид! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Жена Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Правиме лебеди од хартија со Аница Солева (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков
Со изработка на украси од хартија, Аница Солева почнала од хоби пред 8 години, но набрзо потоа решила да се регистрира како занаетчија. Основните техники...
Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежбаме со Елена Мирческа (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков
Точно дека сме затворени во своите домови и движењето е ограничено на минимум, но тоа не значи дека не треба самите да се активираме за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кристина Аранудова: Парите не значат многу ако си несреќен, сам и болен (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Вести Свет

Генијално или застрашувачки? Електронска нараквица која ќе го следи секој чекор на лицата во карантин

Слободен печат.
Откако воведувањето на апликација се покажа како делумно успешна мерка, јужнокорејските власти размислуваат за употреба на електронски нараквици како алатка за следење на лицата во...
Вести Македонија Слајдер

Мустафа: Државната матура ќе се полага, ќе биде онлајн со тричлена комисија

Слободен печат
-Сите професори во училиштата на ниво на град Скопје се вклучени во он-лајн наставата. Треба да ги оценуваме учениците и можам да кажам дека сме...
Вести Македонија

Во општина Маврово и Ростуше 18 лица во домашна изолација

Слободен печат
Во општина Маврово и Ростуше во домашна изолација се уште 18 лица, од околу стотина кои беа на почетокот на минатиот месец. -Станува збор за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Панчо од ДНК вели дека ја научил лекцијата од коронавирусот: Да помогнеме на секого, а да не очекуваме ништо за возврат!

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Интересна пижама парти: Брус Вилис и Деми Мур заедно со децата во изолација (ФОТО)

Слободен печат
Две децении откако нивниот 13-годишен брак заврши, тие се уште работат напорно за да го одржат пријателство среќно. Дури и во карантин, Брус Вилис и...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Малечката Миа ја нацртала мајка и во изолација, поради еден детаљ цртежот стана вирален (ФОТО)

Слободен печат
Цртежот на 5-годишната Миа стана хит на интернет поради начинот на кој таа ја прикажала својата мајка Лаура Аплетон за време на изолацијата. Миа ја...