Tag : куче

Магазин Магазин слајдер Сцена

Има 47 килограми и се плаши од магаре: Погледнете го новиот миленик на Арнолд Шварценегер! (ФОТО)

Васко Спасоски
Додека трае пандемијата од коронавирусот, Арнолд Шварценегер го зголеми бројот на свои домашни миленичиња. По магаренцето Лулу и понито Виски, актерот се пофали дека во...
Забава Магазин Магазин слајдер

Си преправал дека е мртов за да ја види реакцијата на неговото куче и на мачката: Еве како реагирале!

Слободен печат
Mачката Спарта и кучето Пени биле ставени на тест од нивниот сопственик. Него го интересирало како би реагирале неговите миленичиња во случај на негова смрт....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ниту трага ниту глас од Северина: Игор Којиќ објави со кого го поминува одморот! (ФОТО)

Слободен Печат
И српските и хрватските медиуми пишуваат за тоа дека Игор и Северина Којиќ дефинитивно се разделени, но и дека воопшто не се размислува за врска...
Забава Магазин Магазин слајдер

Ова куче не можеше да го сокрие разочарувањето од новата играчка (ВИДЕО)

Слободен Печат
Златниот ретривер Сандеј стана хит на интернет поради нејзината реакција на новата плишана играчка која ја добила од сопственичката. Иако скоро секогаш се веселела на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Шестгодишно момче ја спасило својата сестра од бесно куче и се здобило со сериозни повреди: Ти си новиот херој на „Одмазниците“! (ФОТО)

Слободен Печат
Шестгодишниот Бриџер Вокер од Вајоминг го ризикувал својот живот за да ја спаси помалата сестра од бесно куче. Кога кучето ја нападнало неговата сестра, малото...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Го оставила момчето и работата, а на пат околу светот друштво и прави најдобриот пријател (ФОТО)

Слободен печат
Сидни Фербраш (24) е совршен пример дека соништата можат да станат реалност. Оваа девојка патува низ Америка со своето куче за кое вели дека и...
Забава Магазин Магазин слајдер

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат
Некои раси на кучиња изгледаат како да се излезени од реклами за шампони. Нивното долго, густо и сјајно крзно ги прави препознатливи и популарни, но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски
Тесла, кучето на Јелена и Новак Ѓоковиќ почина, а сопругата на најдобриот тенисер во светот се огласи со тажна порака. – Моето малечко, моето неодоливо...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Џенифер Лопез (50) и Алекс Родригез (44) со приватен авион од Лос Анџелес заминале на одмор, а друштво им правеа децата и двете кучиња. Меѓутоа,...
Вести Свет

Љубоморно куче нападнало бебиња додека мајката зборела со соседите: Убило близначки стари 26 дена

Слободен печат
Новородени близначки од Бразил биле нападнати и убиени од семејното куче во домот. Вознемирувачкиот инцидент се случил во градот Пирипа, само 26 дена откако биле...