23 C
Скопје

Tag : пријател

Живот Магазин Магазин слајдер

Три работи кои им пречат на кучињата, а ние упорно ги правиме

Слободен печат
Сопствениците на кучиња сакаат се најдобро за своите миленици. За жал, многу сопственици несвесно ги изложуваат своите кучиња, речиси секојдневно, на ситуации кои не се...
Хроника

Уапсениот учител по фоклор сексуално ја нападнал ќерката на најдобриот пријател

Горан Наумовски
Д.Н. (58) од Оштружница (Србија), учител по фолклор е уапсен под сомнение дека допирал 12-годишно девојче. На учителот му е одреден едномесечен притвор. Тој бил...
Вести Свет

Анкета: Секој петти Американец загубил роднина или близок пријател за време на пандемијата на ковид-19

Слободен печат
Дури 20 проценти од Американците рекле дека изгубиле роднина или близок пријател како последиица на коронавирусот, покажува новата анкета спроведена од „Асошиејтед Прес“ (АП) и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Била сопруга на неговиот најдобар пријател: Принцот Чарлс покрај Камила и Дијана имал уште една голема љубов

Слободен печат
Изгледа дека освен Камила, но и починатата сопруга Дијана, Чарлс имал и трета голема љубов… Во британските медиуми долги години се следи врската меѓу принцот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ова е ковид-19! – Џенифер Анистон објави потресна фотографија од пријател на респиратор (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Џенифер Анистон објави фотографија од пријател кој бил хоспитализиран и со потресни зборови им се обрати на обожавателите. „Ова е нашиот пријател Кевин. Совршено...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Го оставила момчето и работата, а на пат околу светот друштво и прави најдобриот пријател (ФОТО)

Слободен печат
Сидни Фербраш (24) е совршен пример дека соништата можат да станат реалност. Оваа девојка патува низ Америка со своето куче за кое вели дека и...
Забава Магазин Магазин слајдер

Пријателство какво што не сте виделе никогаш: На овој човек хиената му е најдобар пријател (ВИДЕО)

Слободен печат
Кој би рекол дека хиените можат да чувствуваат ваква љубов кон луѓето?! Хиените се познати како крволочни ѕверки кои кај многумина предизвикуваат страв и несигурност....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена се збогуваше со својот пријател со кога ја започна кариерата: Пејачката се присети на почетоците! (ФОТО)

Слободен Печат
Бранислав Мијатовиќ Мија, еден од основачите на групата „Сладок грев“, во која Лепа Брена ја започна својата кариера, почина денес после тешка и долга болест....
Вести Ви Препорачуваме Свет

Добар пријател на Трамп почина од коронавирусот: Беше со мене од почетокот (ВИДЕО)

Слободен печат
Стенли Чера, познатиот инвеститор за продажба на недвижнини во Њујорк и републикански донатор, умре од компликации поврзани со Ковид-19, потврди во неделата извор близок до...
Вести Регион

Од коронавирус почина Владо Бјелогрлиќ, најдобриот пријател на Вучиќ

Слободен печат
Од коронавирусот во Србија починал и најдобриот пријател на претседателот Александар Вучиќ и близок роднина на актерот и режисер, Драган Бјелогрлиќ, а роден брат на...