Ја виделе маќеата топлес додека ја чистела гаражата: Ја чека сериозна казна

Жена од Јута е обвинета пред судот поради голотија, бидејќи посиноците ја виделе топлес во сопствениот дом, се бори за невиност, бидејќи доколку ја осудат може да биде регистрирана како сексуална престапничка.

Таа и нејзиниот маж, татко на децата, ги соблекле маиците за да не се извалкаат, додека ја средувале гаражата. Адвокатите Тили Бјукенен наведува дека законот не е фер, бидејќи не ги третира исто мажите и жените поради разголување на градите.

Тие бараат од судиите да го променат обвинението за непристојно однесување и да го прогласат тој дел од законот за неуставен.

Обвинителите, од друга страна, сметаат дека во американското друштво под голотија подразбираат женски гради и дека сите закони се базирани на морал.

Прочитајте и...  Пет моќни намирници за неверојатен детокс: Го забрзуваат метаболизмот и ги отстрануваат штетните токсини!

Судијата, сепак, смета дека случајот е премногу важен за одлуката да се донесе веднаш, па одлуката се очекува дури наредните месеци.

Кога децата, кои имаат од 9 до 13 години влегле и ја затекнале без горен дел на облека, таа објаснила дека себеси се смета за феминистка и дека се обидува да истакне дека сите треба да се чувствуваат комфорно додека шетаат во својот дом или било каде покажувајќи гола кожа. Тили Бјукенен во февруари е обвинета за три точки за непристојно однесување, во кое е вклучено и дете.

Социјалните служби отпочнале истрага поради децата кои не се нејзини, а мајката на децата го пријавила инцидентот на надлежните, бидејќи била загрижена.

Прочитајте и...  Кајли Џенер повторно критикувана: „Си ги вадела ребрата? Баш сакаш да бидеш Ким!“ (ФОТО)

Нејзиниот сопруг не е обвинет иако и тој од појасот нагоре бил гол.

– Тоа се случи во приватноста на мојот дом. Мојот сопруг беше покрај мене, гол на истиот начин како и јас, а него не го обвинија, наведува таа.

Доколку судот пресуди дека таа е виновна, Тили Бјукенен би можела да биде регистрирана како сексуален престапник на 10 години.

Прочитај повеќе

Животна мантра за секој хороскопски знак: Следи го срцето, но понеси го и умот

Слободен печат

Наоми Кемпбел сама и гола во подземна железница во Њујорк (ФОТО)

Слободен печат

Шест знаци дека сте алергични на убод од комарец

Слободен печат

Канје Вест сака да биде претседател на Америка, Илон Маск го поддржа

Слободен печат

Зошто пациентите инфицирани со ковид-19 не чувствуваат мирис? Што е аносмија?

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ ѝ се обрати на малата Тијана Дапчевиќ: Сите мисли ќе ти почнуваат со множина и зад секоја ќе стои љубовта

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 5 јули: Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Слободен печат

Виц на денот: Нова Година

Слободен печат

Фобијата од пајаци никогаш не изгледала послатка: Погледнете како се борат со „ѕверот“ овие кученца (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстарата мачка на светот почина на 31 години: Кога дојдов дома, ја немаше, сигурно заминала да умре!

Васко Спасоски

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секогаш се фали со бујното деколте, но сега покажа нешто друго: Водителката Марјана Станојковска ги испровоцира фановите! (ФОТО)

Васко Спасоски