• сексуален

По три месеци се огласи и дизајнерот: Александер Ванг призна дека се однесувал недолично

Модниот дизајнер што беше обвинет за сексуален мобинг и злоупотреба, конечно излезе со изјава во која изрази жалење поради своето однесување, што на некои луѓе им предизвикало болка. Во понеделникот Александер Ванг на својот инстаграм-профил објави изјава со која одговори на обвинувањата против него за сексуален мобинг и злоупотреба. „Неколкумина излегоа јавно со изјави против …

По три месеци се огласи и дизајнерот: Александер Ванг призна дека се однесувал недолично Read More »