-8 C
Скопје

Изолацијата му донесе нова професија: Бекам стана пчелар (ВИДЕО)

Фудбалската, а слободно може да се каже и модната икона – Дејвид Бекам времето во изолација одлучи да го искористи на продуктивен начин.

Тој на својот профил на Инстаграм со обожавателите сподели видео во кое тој прави рамка за кошницата.

Во видеото можете да видите како Бекам фокусирано и вешто ракува со чеканот ковајќи ги рамките за сандакот кој се уште е во рана фаза на изработка. Истовремено, неговата сопруга Викторија која го снима, ја објаснува процедурата и коментира колку е убаво да имате сопствен мед.

Инаку, сопружниците заедно со своите три помлади деца времето на изолација го поминуваат во идиличната селка куќа во Англија, а се чини дека спортската ѕвезда добро се прилагодила на тој начин на живот бидејќи често на својот профил на Инстаграм објавува фотографии од прошетките по околните полиња и брда.

инстаграм

Дејвид Бекам е сопственик и на голема површина со лозје, а се занимава и со производство на виски.

инстаграм
Прочитајте и...  Весна Бејби со емотивна реакција за Милена Радуловиќ: Нема компромис за предатори

Поврзани вести

ФОТО | Роберто Орданоски не и дава мир на Агнеса: „Кога ќе престанеш да се глупираш?“

В.Т.

10 симптоми што укажуваат на почеток на Алцхајмерова болест

Слободен печат

ВИДЕО: По трауматичните сведоштва за сексуалните злодела на Мика Алексиќ, Балканот масовно го споделува ова видео од новинарката Јелена Обучина

В.Т.

Дневен хороскоп за 19 јануари: Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа

Слободен печат

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Слободен печат

ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Слободен печат

Остави Коментар