13 C
Скопје

Изолацијата му донесе нова професија: Бекам стана пчелар (ВИДЕО)

Фудбалската, а слободно може да се каже и модната икона – Дејвид Бекам времето во изолација одлучи да го искористи на продуктивен начин.

Тој на својот профил на Инстаграм со обожавателите сподели видео во кое тој прави рамка за кошницата.

Во видеото можете да видите како Бекам фокусирано и вешто ракува со чеканот ковајќи ги рамките за сандакот кој се уште е во рана фаза на изработка. Истовремено, неговата сопруга Викторија која го снима, ја објаснува процедурата и коментира колку е убаво да имате сопствен мед.

View this post on Instagram

New project…watch this space ?? @victoriabeckham

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

Инаку, сопружниците заедно со своите три помлади деца времето на изолација го поминуваат во идиличната селка куќа во Англија, а се чини дека спортската ѕвезда добро се прилагодила на тој начин на живот бидејќи често на својот профил на Инстаграм објавува фотографии од прошетките по околните полиња и брда.

инстаграм

Дејвид Бекам е сопственик и на голема површина со лозје, а се занимава и со производство на виски.

инстаграм

Поврзани вести

4-годишно дете потрошило над 2.000 долари на сладолед во форма на Сунѓерот Боб

Слободен Печат

Кендал Џенер прозборе за проблемите со менталното здравје и анксиозноста

Слободен Печат

11 симптоми укажуваат на гастритис, а тестот со лажица ќе покаже дали болеста веќе напредувала

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 10 мај: Следете ја вашата интуиција. Таа ќе ве одведе на место каде ќе ја пронајдете вашата среќа.

Слободен Печат

Виц на денот: Домашно

Слободен печат

На денешен ден – 10 мај

Слободен Печат

Остави Коментар