1 C
Скопје

Tag : Викторија

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ова е доказ дека Ромео Бекам би можел да ги надмине славните родители: На кого повеќе ви наликува?

Слободен печат
Ромео Бекам, средниот син на Викторија и Дејвид Бекам, е на добар пат сам да изгради успешна кариера. Малиот Ромео неодамна се појави на насловната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија Давитковска, македонско девојче во освојување на светските модни писти

Анита Златкова
Осмоодделенката Викторија Давитковска од Скопје вели дека првите чекори во светот на фотомоделството, пред две години, ги направила сосема наивно и непланирано откако поради нејзината...
Вести Свет

Викторија петти ден по ред без нов случај на коронавирус

И.И.
Австралиската држава Викторија, некогашно жариште на коронавирусот во земјата, петти ден по ред не регистрира ниту еден случај на коронавирусот. Австралиските држави почнаа со ублажување...
Вести Свет Слајдер

(ВИДЕО) Во хотел-карантин со ист уред тестирани над 200 лица, постои можност да се заразени со ХИВ!

Владата на Австралија призна дека користила иста опрема за испитување на гликоза во крвта на повеќе од 200 лица кои биле во карантин и ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија Бекам ќе ја дизајнира венчаницата за својата снаа

Слободен печат
Модната дизајнерка и поранешна пејачка во групата „Спајс грлс“, Викторија Бекам, ќе ја дизајнира венчаницата на својата идна снаа Никола Пелц, пишуваат британските медиуми. Викторија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија и Дејвид Бекам ќе станат баба и дедо – Вереницата на Бруклин Бекам е бремена?

Слободен печат
На славењето кај Бекамови изгледа му нема крај… После веридбата која многу ги израдувала, Викторија и Дејвид Бекам најверојатно ќе имаат уште една причина за...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Војската ќе ги спроведува мерките за самоизолација во австралиската држава Викторија

Слободен печат
Австралиската држава Викторија соопшти дека ќе ја ангажира војската за да проверува дали луѓето ги почитуваат пропишаните мерки за самоизолација заради Ковид 19. Властите нагласија...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Состојба на катастрофа прогласена во австралиската држава Викторија

Слободен печат
Во австралиската држава Викторија денеска е прогласена состојба на катастрофа, а локалните власти воведуваат полициски час во текот на ноќта како најтешка, анти-епидемиска вонредна мерка досега. Премиерот...
Вести Свет

Четвртина од заразените со коронавирус во австралиската држава Викторија не ја почитуваат забраната за излегување

Слободен печат
Една-четвртина од луѓето заразени со Ковид-19 во австралиската сојузна држава Викторија не ја почитува забраната за напуштање на домот, изјави премиерот на најпогодениот австралиски регион...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бекамови се подготвуваат за луксузна свадба, а Викторија изненади со новата фотографија (ФОТО)

Слободен печат
Модниот дизајнер и сопруга на Дејвид Бекам на социјалните медиуми се пофали со својата прекрасна фигура… Британската модна дизајнерка Викторија Бекам (46) и сопруга на поранешниот професионален...