8 C
Скопје

Tag : село

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Нема да се вратат во Лондон: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам остануваат на селскиот имот се до смирување на здравствената криза

Слободен печат
Војвотката и војводата од Кембриџ се уште не се во можност да се вратат во Лондон… Кејт и Вилијам престојуваат заедно со своите три деца...
Хроника

Уништени кошници со пчели во делчевското село Бигла

МИА Агенција
Уништени се неколку кошници со пчели во Бојчовско маало во делчевското село Бигла. Пчелите се сопственост на Кирчо Мирчевски, жител на селото, кој за случајот...
Вести Свет

ВИДЕО: Поради потсмев, австриското село Факинг од Нова Година ќе се вика Фугинг

Илинка Иљоска
Жителите на австриското село Факинг, кое се наоѓа северно од Салцбург и во близина на германската граница, одлучија да го преименуваат своето место Фугинг во...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Од секс симбол до жена од село – Го напушти гламурот и продолжи да живее како што сака – Изабела Роселини! (ФОТО)

Слободен печат
Како ќерка на убавицата и позната актерка Ингрид Бергман и италијанскиот режисер Роберт Роселини, не не чуди што Изабела Роселини тргна по стапките на своите...
Вести Хроника

Убиство во скопското село Инџиково

Слободен печат
Синоќа пред полноќ 49 годишниот И.А. бил убиен со куршум глава пред сопругата и роднини во својата куќа во скопската населба Инџиково од страна на...
Хроника

Тешка сообраќајна несреќа близу штипското село Лакавица: Тринаесет лица се повредени

Слободен печат
Тринаесет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи вечерва во близина на штипското село Лакавица во која чествувале две возила, од кои...
Вести Свет

Брачна двојка од Русија си изгради пирамида во својот двор како онаа во Гиза, еве зошто (ВИДЕО)

Слободен печат
Руската брачна двојка Андреј и Викторија Вакхрушева одлучија да си изградат вистинска пирамида на својот имот во селото Истинка покрај Санкт Петербург по примерот на...
Вести Свет

Карантин невиден досега: Руските власти ископале канал околу едно село за да го затворат

Слободен печат
Руските власти ископале канал околу оддалечено сибирско село Шулута за да го стават во карантин, откако десетици жители биле заразени со коронавирусот, за што локалните...
Хроника

Претепано момче од тетовското село Јажинце

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Ч.(19) од село Јажинце, тетовско, Х.А.(20) од село Орашје и М.Ф.(18) од Јажинце, тетовско, поради постоење основи на сомнение...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Изолацијата му донесе нова професија: Бекам стана пчелар (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалската, а слободно може да се каже и модната икона – Дејвид Бекам времето во изолација одлучи да го искористи на продуктивен начин. Тој на...