Излегува книгата која РОБЕРТ ДЕ НИРО НЕ САКА ДА ЈА ПРОЧИТА – Не знаев дека татко ми е хомосексуалец, мајка ми ми кажа!

Наредниот месец издавачката куќа „Ricoli“ ќе ја објави книгата за таткото на славниот актер Роберт Де Ниро, поточно за познатиот Роберт Де Ниро постариот. Материјалот за книгите е пронајден во четири тома кои зад себе ги оставил Де Ниро постариот по смртта во 1993 година, а книгата говори за неговата борба да заработи пари, да добие признание како уметник, за анксиозноста и менталните проблеми со кои се борел за хомосексуалноста поради кој се расипал и неговиот брак со мајката на Де Ниро Јуниор.

profimedia

Поради содржината на книгата актерот признал дека има страв да ја прочита.

– Ќе ја прочитам книгата кога ќе бидам подготвен за тоа, но во овој момент ова е мој начин да се справам со тоа. Тажно ми е сето тоа да го читам. Тој имаше свои демони и жалам поради тоа – изјави повеќекратно наградуваниот актер.

Прочитајте и...  Ова се најважните намирници за развој на детскиот мозок, за концентрација, побрзо учење и подобро помнење

Иако книгата излегува дури наредниот месец, уште сега се познати одделни детали, а еден дел особено привлекол внимание.

 

– Доколку Бог не сака да бидам хомосексуалец (поради што чувствувам голема вина), ќе пронајдам жена која ќе ја сакам и која ќе ме сака. Но јас навистина не сакам ја излечам својата хомосексуалност, се вели во еден дел од книгата.

profimedia

Познатиот актер во едно интервју зборуваше за хомосексуалноста на татко му, што е тема на која и е посветен значаен дел од книгата.

– Не бев свесен за неговата хомосексуалност. Мајка ми подоцна ми го кажа тоа, но кога сте млади вие извлекувате одредени заклучоци. Некако сето тоа го разбирав, изјави познатиот актер.

Прочитај повеќе

Ова се најважните намирници за развој на детскиот мозок, за концентрација, побрзо учење и подобро помнење

Слободен печат

Повеќе не е смешно, сега е болно: Тој беше најпосакуваниот маж, а денес изгледа неверојатно лошо (ФОТО)

Слободен печат

Спречете појава на вагинални инфекции – Никогаш не облекувајте се пред убаво да се избришете по туширањето

Слободен печат

Конечно решена дилемата: Дали кучињата се далтонисти или сепак гледаат боја?

Слободен Печат

Инфлуенсерки од пелени – Преслатко и модерно или реализација на неостварените соништа на мајките (ФОТО)

Слободен печат

„Мојот син почина од коронавирус… но не така како што мислите!“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во служба на убавината – Соодветна храна и многу вода помагаат да имате убава и сјајна коса

Слободен печат

Терминатор вежба, Лулу го набљудува – Шварценегер не може да се оддели од своето магаре (ВИДЕО)

Слободен печат

Автобиографско дело на Андре Леон Тели – Имам 71 година, време е да се дознае вистината за Ана Винтур

Слободен печат

Израдувајте ги домашните – Цимет штрудли со смокви

Слободен печат

Обрнете внимание – Протеините се незаобиколен дел на силниот имунолошки систем

Слободен печат

Дневен хороскоп за 31 мај, недела – Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден

Слободен печат