1 C
Скопје

Tag : хомосексуалец

Вести Свет Слајдер

Француски министер: Хомосексуалец сум и немам проблем да признам

Слободен печат
Францускиот министер за европски работи, Клемaн Боне јавно призна дека е хомосексуалец и додаде дека нема проблем тоа јавно да го каже. Својата сексуална ориентација...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стенли Бакстер на 95-годишна возраст призна дека е хомосексуалец: Тој вели дека неговата сопруга имала разбирање

Слободен Печат
Познатиот шкотски актер Стенли Бакстер реши да признае пред јавноста дека е хомосексуалец на 95-годишна возраст. Својата сексуална ориентација ја откри во неговата автобиографска книга...
Магазин Магазин слајдер Ретро

ФОТО: Кои биле мажите што ги обожаваше Леонардо да Винчи?

Слободен печат
Многу работи се познати за работата и за интересирањата на Леонардо да Винчи, но што знаеме за неговите љубови и страсти? Уметникот не оставил дневник....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Хју Џекмен одговори на гласините дека актерот е хомосексуалец: Оддамна го знам тоа за него!

Слободен Печат
Хју Џекмен (51) е еден од најсексапилните мажи денес и има малку жени кои не паѓаат на неговиот шарм и изглед, а тој е во...
Спорт Фудбал

Геј играч од Премиер лигата: Фудбалот сè уште не е подготвен за нас

Слободен печат
Засега единствен фудбалер кој јавно признал дека е хомосексуалец е починатиот Џастин Фашану, додека мал број на играчи се осмелуваат да ја откријат својата сексуална...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната жена на Елтон Џон го тужи 32 години по разводот: Тој денес има маж и две деца

Слободен печат
Пејачот Елтон Џон се најде во незавидна ситуација кога поранешната сопруга Ренате Блауел поднесе тужба против него од засега непознати причини. Поранешната сопруга на англискиот...
Спорт Фудбал

Во секој тим има барем по еден хомосексуалец

Слободен печат
Капитенот на англиски Вотфорд, Трој Дини во пресрет на продолжувањето на Премиер лигата зборуваше во подкастот на Би-Би-Си со Луис Теру, зборуваше за најголемото табу...
Спорт Фудбал

Нејмар обвинет за хомофобија, го навредувал и му се заканувал на момчето на мајка си

Слободен печат
Идилата во домот на Надин не траеше долго. Откако мајката на Нејмар се смири со 30 години помладото момче Тиаго Рамос, набрзо се случи драма...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Бразилски суд го забрани емитувањето на филмот за Исус хомосексуалецот

Слободен печат
Бразилски судија ѝ нареди на стриминг-платформата „Нетфликс“ да го прекине прикажувањето на божиќен специјал, филм во кој Исус Христос е прикажан како хомосексуалец. Судијата Бенедикто...
Вести Свет

НАВРЕДА ЗА ХРИСТИЈАНИТЕ: Фрлале молотови коктели кон бразилски комичари кои го претставиле Исус како хомосексуалец

Слободен печат
Молотови коктели биле фрлени во седиштето на бразилската група комичари „Порта дос Фундос“, во Рио де Жанеиро за време на Бадниковата вечера, неколку недели откако...