24 C
Скопје

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маска од само две состојки која прави чуда за кожата!

Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа…

Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на кожата, оваа маска е како создадена за вас. Најдоброто нешто е што таа е целосно природна и нема да ви бидат потребни многу пари за неа.

Се што ви треба е една крушка и половина лимон. Оваа маска ќе ви ја врати свежината на лицето и ќе ги смири иритираните подрачја.

Потребно е да ја нанесувате да пати неделно за резултатите да се сигурни.

Поради витамините Е и Б кои помагаат при регенерација на кожата и витаминот Ц и минералот бакар, кои се воедно и силни антиоксиданти, крушката е вистински мелем за кожата бидејќи го забавува нејзиното стареење и длабоко ја хидрира.

Подготовка:

Згмечете ја крушката со вилушка, па преку неа исцедете го лимонот. Добро измешајте ги состојките и нанесете ги на лицето. Оставете ја маската да делува 15 минути и потоа измијте го лицето со млака вода, а потоа нанесете хидратантна крема.
Веднаш ќе ги забележите резултатите.

Поврзани вести

Еве како Мика Алексиќ воведувал 13-годишни девојчиња во неговиот предаторски свет: Сведокот Т. С. со потресни детали раскажа сè што слушнала и видела

Слободен Печат

По итната хоспитализација се огласи Роберт Де Ниро: Се срушив од болка!

Слободен печат

Скопјанката Марина преживеа пекол: Тепањето и модринките ни стана секојдневие, едвај со синот побегнавме од насилникот

Мими Стојановска

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во паричникот!

Слободен Печат

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Остави Коментар