18.8 C
Скопје

Tag : маската

Вести Свет

Брутален напад во авион: Стјуардесата ја молеше патничката правилно да ја стави маската, оваа и ги скрши забите

Слободен печат
Полицијата ја уапси Американката Вивиана Кинонез (28) за физички напад врз (неименувана) стјуардеса на лет од Сакраменто за Сан Диего. Според очевидци, физичкиот напад на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Како изгледа маската од 212 илјади евра и зошто чини толку? (ФОТО)

Слободен печат
Не, таа нема да ве заштити подобро од другите маски… Луксузната компанија за креирање и производство на накит „Jacob & Co“ ја претстави својата заштитна...
Жена Магазин Магазин слајдер

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маска од само две состојки која прави чуда за кожата!

Слободен печат
Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа… Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Летна маска за лице – Евтина а максимално делотворна, пробајте ја уште денес!

Слободен печат
На кожата во текот на летниот период и е потребна ревитализација, бидејќи сонцето ја суши, а кремите за сончање ја прават поподложна на акни. Наместо...