17.8 C
Скопје

Брутален напад во авион: Стјуардесата ја молеше патничката правилно да ја стави маската, оваа и ги скрши забите

Полицијата ја уапси Американката Вивиана Кинонез (28) за физички напад врз (неименувана) стјуардеса на лет од Сакраменто за Сан Диего.

Според очевидци, физичкиот напад на жената врз вработена во „Саутвест ерлајнс“ се случил откако таа повеќе пати побарала од неа правилно да носи маска над носот и устата, како и сите други патници и да ги почитува правилата во авионот.

Кога стјуардесата веќе ги изгубила нервите и го со повишен тон и се обратила на патничката, жената возврати со удари со тупаница во лицето. По слетувањето стјуардесата била упатена на клинички третман.

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар