Tag : авион

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на Ковид-19

Слободен печат
Финска ќе воведе задолжителни тестови за корона вирус и карантини за патници од одредени земји со висок ризик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат
Светски познатиот супермодел Синди Крафорд (54) на Инстаграм објави фотографија на која таа позира прекриена само со пешкир и препознатливата прекрасна насмевка на лицето. Синди...
Вести Свет

Индија Најмалку 15 лица загинаа при принудно слетување на авион кој се преполови (ВИДЕО)

Слободен печат
Според локалните медиуми, авионот што доаѓал од Дубаи се лизнал од пистата и се преполовил, а несреќата се случила во време кога во тој дел на Индија врнел силен дожд. Началникот...
Вести Регион

Мал авион падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес

Миа Агенција
 Мал едномоторен авион кусо по 9 часот утрово, падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес, без да има жртви, јави дописничката...
Вести Свет Слајдер

Уапсени двајца патници на летот Амстердам-Ибица: Одбиле да носат маски, почнала тепачка (ВИДЕО)

Слободен печат
На летот на холандската авиокомпанија КЛМ од Амстердам кон Ибица се случи тепачка откако двајца патници одбиле да стават заштитни маски. Патниците помогнале да бидат...
Вести Свет

Папуа Нова Гвинеја: Се урна мал авион преполн со кокаин (ВИДЕО)

Слободен печат
Мал авион преполн со дрога се урна веднаш по полетувањето од Папуа Нова Гвинеја, јавува Би-Би-Си. Авионот, што бил преоптоварен со кокаин, требало да ја...
Вести Свет

Руски авион повторно пресретна американски авион над Црно Море

Слободен печат
Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека упатило воен авион Су-27 да пресретне американски извидувачки авион над Црно Море. Рускиот авион го прунудил американскиот да...
Вести Свет Слајдер

Се урна мал авион врз станбена зграда во Германија, три лица загинаа (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Три лица денеска загинаа кога ултралесен авион се урна во станбена зграда во северо-западна Германија, соопшти портпаролот на полицијата, јави ДПА. Идентитетот на загинатите е...
Вести Свет

Авион на Рајанер слета безбедно во Осло, откако доби закана за поставена бомба

Слободен печат
Авион на Рајанер слета безбедно на главниот аеродром во Осло, откако доби закана за поставена бомба додека бил во воздух, соопшти денеска норвешката полиција на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Џенифер Лопез (50) и Алекс Родригез (44) со приватен авион од Лос Анџелес заминале на одмор, а друштво им правеа децата и двете кучиња. Меѓутоа,...