18.8 C
Скопје

Tag : правилно

Вести Свет

Брутален напад во авион: Стјуардесата ја молеше патничката правилно да ја стави маската, оваа и ги скрши забите

Слободен печат
Полицијата ја уапси Американката Вивиана Кинонез (28) за физички напад врз (неименувана) стјуардеса на лет од Сакраменто за Сан Диего. Според очевидци, физичкиот напад на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Цел живот погрешно го поставуваме освежувачот за ВЦ школката, погледнете како правилно се прави тоа!

Слободен печат
Покажа едноставен начин за поставување на освежувач во ВЦ школката и стана хит на ТикТок… На социјалните мрежи се шири видео на кое еден корисник...
Магазин Магазин слајдер Храна

Складирање на храната: Како правилно да го чувате кромидот дома

Слободен печат
Кромидот е еден од најпотребните состојки во кујната. Постојат многу видови кромид и се нуди во различни облици, величини, бои и секој од нив има...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Секој залак изберете го правилно – Храна која е препорачливо да ја избегнуваат трудниците

Слободен печат
Исклучително важно е за време на бременоста да се јаде здрава храна, која е од органско потекло и не е хемиски третирана. Исто така, покрај...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Свежи намирници – Како правилно да го чувате спанаќот

Слободен печат
Свежиот спанаќ многу бргу се расипува. Со ваков проблем се соочиле речиси сите домаќинки. Затоа, многу важно е да се знае како подолго време да...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Правилно и детално миење на дрвените лажици, даски и прибор: Единствениот начин со кој навистина ќе ги отстраните бактериите!

Слободен печат
Детергентот и машината за садови тука не помагаат… Дрвениот прибор за готвење го сакаме од повеќе причини – тој е поздрав избор бидејќи е направен...
Магазин Магазин слајдер Храна

Како правилно да го замрзнете лебот за да го зачувате квалитетот и свежината?

Слободен печат
Многу луѓе ги замрзнуваат остатоците од леб за подоцна да можат да ги искористат. Експертите за храна ја одобруваат оваа постапка, но предупредуваат дека замрзнувањето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гоца Тржан проговори отворено за естрадата и ги воодушеви сите со својата скромност!

Слободен Печат
Гоца Тржан важи за личност која за сите теми зборува многу отворено, а сега откри нешто и за своите колеги. Пејачката го анализирала однесувањето со...
Магазин Семејство

Американски психолог советува како правилно да го воспитате своето дете

Слободен печат
– Бидете секогаш доследни во своето однесување, за детето да знае дека сте сериозни за она што го зборувате или правите. – Секогаш исполнете го...