29 C
Скопје

Tag : кожата

Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Убијци на целулитот: Вежби кои ќе ве ослободат од кожата која наликува на портокал, а за нив ви се потребни само 10 минути дневно!

Слободен печат
Ако одвоите малку време секој ден, летото ќе го дочекате во топ форма…. Целулитот е естетски проблем кој мачи голем број на жени, но добра...
Живот Магазин Магазин слајдер

„Луѓето бегаа од мене и мислеа дека сум заразен“: После 10 години се охрабрил, ја отстранил пудрата и станал успешен модел

Слободен печат
Кога наполнил 23 години, Роџер Монте забележал дека неговата кожа на одредени места започнува да го губи пигментот. Иако тој нема историја на витилиго во...
Жена Магазин Магазин слајдер

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маска од само две состојки која прави чуда за кожата!

Слободен печат
Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа… Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на...
Здравје Магазин Магазин слајдер

НОСЕТЕ ГИ БЕЗГРИЖНО! Еве како да ги спречите проблемите со кожата на лицето поради носењето маска на високи температури

Слободен печат
Вашата кожа на лицето може да остане здрава дури и ако носите заштитна маска на високи температури. Заштитните маски сега се наше секојдневие и нешто...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат
Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната „Спајсица“ поради бојата на кожата ја исфрлиле од луксузен бутик

Слободен печат
Англиската пејачка Мелани Браун, позната како Мел Би (45) и членка на поранешната најпопуларна британска женска поп група под називот „Spice Girls“ проговори за своето...
Еспресо Убавина

3 грешки кои ви го одземаат здравиот изглед на кожата

Слободен печат
Негуваната кожа и блескавиот тен се нешто што многу жени се обидуваат да го постигнат. Но, многу често прават грешки со кои само си нанесуваат...
Еспресо Убавина

Се туширате со врела вода? Откако ќе го прочитате ова веднаш ќе престанете!

Слободен печат
Ништо не може да ја замени врелата купка кога надвор е ладно, но доколу толку многу сакате да си угодите, би требало да обрнете внимание...
Еспресо Шоу биз

ОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Прва фотографија од дадилката на Арчи (ФОТО)

Слободен печат
Кралскиот пар е на турнеја во Африка а со нив е и малиот четиримесечен син Арчи. Со нив нормално патува и цела екипа, односно персонал...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Жените полудеа по неа – Гел маска за порцелански тен на кожата на вашето лице

Слободен печат
Ќе се ослободите од пигментациските дамки, а вашата кожа ќе добие нежна, порцеланска нијанса… Убавата, светла и блескава кожа е сон за секоја жена. Но,...