20.8 C
Скопје

Tag : намалете

Жена Магазин Магазин слајдер

Послушајте го советот од Јапонките – Намалете 10 години со само една маска за лице

Слободен печат
Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило. Состојките...
Жена Магазин Магазин слајдер

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маска од само две состојки која прави чуда за кожата!

Слободен печат
Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа… Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Намалете го шеќерот без лекови: 4 рецепти од народната медицина

Слободен печат
Зголемената количина шеќер во крвта доведува до дијабетес и негови компликации. Покрај тоа, предизвикува нарушувања во работењето на црниот дроб и на урогениталниот систем, предизвикува...
Еспресо Здравје

Ослабете 5 килограми за една недела со помош на диетата со супа

Слободен печат
Со диетата со супа од зеленчук можете да намалите 5 килограми за една недела. Рецептот за супата е уникатен и едноставен. Таа успешно ќе ги...
Еспресо Здравје

Мини диета – За само 3 дена намалете 3 килограми

Слободен печат
Не може да биде поедноставно: се јаде само сирoва храна во текот на 3, 7 или 10 дена, зависно од тоа колку килограми сакате да...