Послушајте го советот од Јапонките – Намалете 10 години со само една маска за лице

Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило.

Состојките помагаат да се исчистат порите, но и да се зачува младоста и да се намалат знаците на стареење.

Потребни состојки:

  • 1/4 изгмечено авокадо
  • Сок од еден лимон
  • Мала лажичка маслиново масло
  • Една лажичка мед

Измешајте ги состојките. Авокадото ја храни кожата, а лимонот делува како пилинг. Маслото длабински ја прочистува, додека медот има антивоспалително дејство.

Пред да ја нанесете маската, отворете ги порите на пареа. Намачкајте ја маската и оставете да делува 15 минути. Измијте со топла вода и нанесете витамински серум на лицето.

Прочитајте и...  Прекрасната Блејк Лајвли во панталони кои одговараат на секоја фигура: Актерката е вистинска модна кралица! (ФОТО)

Поврзани вести

Погледнете го новиот спот на Аријана Гранде кој крена прашина околу изборите: Жената не е само за во кујна претседателе! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ноќ на чиста магија: Што им носи Сината Месечина на хороскопските знаци?

Слободен Печат

Откажана свадбата на Бруклин Бекам и Никола Пелц

Слободен Печат

Ова се можни последици од прекумерна консумација на солена храна!

Слободен Печат

Во зависност од преливот и салатата може да биде нездрава храна

Слободен печат

Одложено снимањето на „Џурасик парк“

Слободен печат

Остави Коментар