Tag : 10 години

Еспресо Убавина

Послушајте го советот од Јапонките – Намалете 10 години со само една маска (ФОТО)

Слободен печат
Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило. Состојките...
Вести Македонија

Мицкоски: Наскоро ќе имаме визија за тоа како ќе изгледа Македонија за 10 години

Слободен печат
За време на своето вечерашно обраќање од Општина Центар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ја појасни предизборната програма и стратегија за предвремените избори на неговата партија. Тој...
Спорт Фудбал

Напаѓачот на Озил и Колашинац осуден на 10 години затвор!

Слободен печат
Донесе е судската пресуда, главниот организатор за нападот Ешли Смит наредните 10 години ќе ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на...
Вести Свет

Светските милијардери „осиромашуваат“

Слободен печат
Најбогатите луѓе на светот „осиромашија” лани поради геополитичките превирања и нестабилни пазари за првпат во изминатите 10 години, според истражувањето на швајцарската банка УБС и...
Вести Свет

ПО ЦЕЛИ 10 ГОДИНИ: САД и Белорусија ќе разменуваат амбасадори

Слободен печат
САД и Белорусија ќе воспостават целосно дипломатски односи и ќе разменат амбасадори повторно, објави денеска висок американски дипломат, кој е во посета на главниот град...
Спорт Фудбал

Мурињо го одби Њукасл: Тоа не е за мене!

Слободен печат
Од претходно се шпекулираше дека португалскиот менаџер Мурињо е еден од кандидатите за клупата на Њукасл. Ваквите гласини започнаа веднаш да се објавуваат после заминувањето...
Вести Македонија Слободна ТВ

10 ГОДИНИ ИВАНОВ: Солзи, гафови и револуција (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот Ѓорѓе Иванов, по десет години мандат, на 12 јуни ќе ја напушти претседателската резиденција на Водно. Него ќе го наследи новоизбраниот претседател, Стево Пендаровски....
Вести Македонија

„Членството во НАТО отвора перспективи, но носи и одговорност”

Слободен печат
Албанија со свечена церемонија и со различни активности ја одбележува 10 годишнината на членството во НАТО, а во Тирана присуствуваа високи функционери на земјите членки...