15.8 C
Скопје

Tag : тенот

Жена Магазин Магазин слајдер

Ослободете се од старечките пеги и изедначете го тенот: Само помешајте ги овие состојки и нанесувајте ги еднаш неделно на лицето!

Слободен печат
Оваа маска се прави брзо и лесно, а ако се користи редовно, може да го изедначи и тенот… Витаминот Ц е моќен антиоксидант кој има...
Жена Магазин Магазин слајдер

Изедначете го тенот и намалете го црвенилото: Маска од само две состојки која прави чуда за кожата!

Слободен печат
Направете сами целосно природна маска за лице која веднаш ќе ја смири вашата кожа… Ако тенот ви е неизедначен и имате проблем со црвенило на...